Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39358.54
1.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2158.66
3.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.19
1.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Nike Ayakkabıların Tedarik Zinciri Takip Edilecek!

Clock
Paylaş
Nike Ayakkabıların Tedarik Zinciri Takip Edilecek!

Blockchain tabanlı bir izleme platformu olan VeChain, sınırlı sayıda üretilecek lisanslı Nike Air Max 1 ayakkabılarının üretimine katkı sağlamak için kullanılacak.

24 Haziran tarihinde, Avusturalyalı bir ayakkabıcı olan Chase Shiel ve perakendeci Kickz Stand bir ortaklık başlattı. Ortaklığın amacı, içinde Stussy’nin “SB Dunk” ayakkabısı da dahil sınırlı sayıda üretilecek spor ayakkabılar için.

728×90 muhabbit - Nike Ayakkabıların Tedarik Zinciri Takip Edilecek!300x250 muhabbit - Nike Ayakkabıların Tedarik Zinciri Takip Edilecek!

Ayakkabılar 28 Haziran’dan itibaren satışa sunulacak ve sadece Chase Shiel’in internet sitesi üzerinden satın alınabilecek.

VeChain Blockchain Teknolojisiyle Orijinallik Doğrulaması Yapacak

Kickz Stand, Air Max 1’den esinlendiği ayakkabıların sınırlı sayıda piyasaya sürüleceğini, ve ayrıca VeChain’in ToolChain Suite’i ile ve Thor Blockchain ile orijinallik doğrulaması yapılacağını açıklayan bir tweet ile paylaştı.

Avusturalyalı ayakkabıcı, VeChain ile olan ortaklığını 2019 Kasım’da açıklamıştı. Ayakkabıcı, doğrulama platformunun ürünlerin orijinalliğini kanıtlamak ve sahte ürünlere karşı savaşmak için çok kullanışlı olduğunu söylemişti.

Chase Shiel’in ayakkabıları, müşterilere ve perakende satıcılarına QR kod okuyucusu ile taranabilen VeChain’in izleme çipi ile gönderiliyor. Bu izleme çipini QR kod okuyucularına taratan müşteriler, ürünün ayrıntılı bilgilerine ulaşabilecek.

VeChain’in, Nike tarafından üretilmeyen Nike’ların gerçeklini sağlamak için bir ayakkabı üreticisi ile çalışma kararı bazı Reddit kullanıcılarının eleştiri odağına oturdu. Fakat, Redditor Nopers5’e göre, VeChain’in bu hamlesi başarılı ve yerinde.

Bu bana kalırsa VeChain için mükemmel bir strateji, Nike lisanslı ürünlerini piyasaya süren küçük ayakkabı şirketleriyle çalışmak, gelecekte kesinlikle Nike’ın ilgisini çekecektir.

VeChain Çin’de Gıda Takibini Genişletiyor!

Bu ayın başında şirket, Walmart’ın yak kuruluşu lüks alışveriş zinciri Sam’s Club ve Shenzen Yhongtai Foods Company ile iş anlaşmaları yaptığını duyurmuştu.

Sam’s Club ile yapılan iş birliğinde, tedarik zincirinde çeşitli gıda ürünlerinin takibinin yapılabilmesi için ToolChain’in modifiye edilmiş bir versiyonu kullanılacak. Ayrıca Yuhongtai perakendecisi Meijiada Fresh Foods için standart ToolChain ile domuz ürünlerinin takibi yapılacak.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde VeChain’in tıbbi veri yönetim platformu “l-Dante” Kıbrıs Cumhuriyetin’de ki Mediterrian Hospital’da tanıtıldı.

Bildiğiniz gibi gün geçtikçe blockchain teknolojisi hayatımızda yer ediniyor. Görünüşe göre blockchain ile tedarik zinciri takibi, şirketlerin önemli bir açığını kapatacak.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar