Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39477.68
1.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2155.33
3.02%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.23
1.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229.4
0.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Nisan Ayı Bitcoin’e Hep Yarıyor! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Son birkaç gündür yaşadığı yükselişler ile Bitcoin, neredeyse yaşadığı düşüşü tamamen unutturmuş durumda.

Clock
Paylaş
Nisan Ayı Bitcoin’e Hep Yarıyor! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Nisan ayı Bitcoin’e hep yarıyor. Geçtiğimiz 5 yılı göz önüne aldığmızda Bitcoin (BTC), Nisan ayını hiç boş geçmemiş gözüküyor.

Bildiğiniz üzere Bitcoin, Mart ayında yaşadığı tarihi düşüşün ardından bir toparlanma evresine girmişti. Son birkaç gündür yaşadığı yükselişler ile de neredeyse yaşadığı düşüşü tamamen unutturmuş durumda. Bitcoin, Mart ayında yaşadığı düşüş ile birlikte 3,000 $ seviyelerine kadar bir düşüş yaşamış, ve eleştirilerin odağı haline gelmişti.

728×90 muhabbit - Nisan Ayı Bitcoin'e Hep Yarıyor! Yükseliş Devam Edecek Mi?300x250 muhabbit - Nisan Ayı Bitcoin'e Hep Yarıyor! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bir günde yüzde 50’ye yakın düşen bir ürün nasıl “değer saklama aracı” olabilir?

Eleştiriler ise yeniden rafa kalmış görünüyor. 3,000 $ seviyelerini baz aldığımızda dün 9,000 $ seviyelerini geçen Bitcoin, 1 buçuk ay içerisinde dip seviyesinden yaklaşık yüzde 300 artmış durumda.

Geçmiş yıllardaki performansını incelediğimizde de Bitcoin, Nisan ayını hiç boş geçmemiş.

nisan - Nisan Ayı Bitcoin'e Hep Yarıyor! Yükseliş Devam Edecek Mi?

İşte Nisan Performansları

ICO Analytics’ten aldığımız verilere göre Bitcoin, son “halving”in yaşandığı 2016 yılından beri hiçbir yıl Nisan ayını boş geçmemiş. 2016 yılında diğer yıllara göre daha az olmak üzere yüzde 8.1’lik bir artış görülmüş.

Birçok kişinin Bitcoin’i yeni tanıdığı efsanevi yükselişlerin gerçekleştiği ve 20,000 $ sınırına dayandığı 2017’de ise yüzde 26’lık bir yükseliş yaşanmış.

Düşüş yılı olarak bildiğimiz 2018 yılında bile Bitcoin Nisan ayında yüzde 33’lük bir artış yaşamayı başarmış görünüyor.

2019 yılında da Nisan ayı yatırımcılar için oldukça keyifli geçerken, yaklaşık yüzde 28’lik bir yükseliş yaşanmış.

Kötü şansın peşimizi bırakmadığı 2020 yılının Nisan ayı performansına geldiğimizde ise, son 5 yılın rekorunu görüyoruz. Yüzde 36’lık bir yükseliş göseren Bitcoin, 2020 yılında son 5 yılın en iyi Nisan ayı performansını göstermiş.

Net bir sebebe bağlayamamakla beraber, Bitcoin’in bu yükselişinin ardında birçok sebep olabilir. “Halving”e az bir süre kalmış olması ile birlikte, piyasalara yeni yatırımcıların geldiği bir dönem de geçiriyoruz. Yükseliş beklentisinde olan yeni yatırımcı bu yükselişi tektiklemiş olabilir. Halving başlı başına bu yükselişe sebep olmuş olabilir.

Bir diğer yandan ise ülkeler tarafından coronavirus ile mücadele kapsamında basılan paralar da yaşadığımız yükselişin tetikleyicileri arasında olabilir. Yükseliş sırasında Coinbase’in yaşadığı yoğunluk sırasındaki erişim sorununu düşününce Trump Hükümeti’nin dağıttığı yardımların kripto paralara gelip gelmediği akılları karıştırmıyor değil.

Siz Bitcoin’in yaşadığı yükseliş hakkında ne düşünüyorsunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar