Here, content that you may want to modify using a custom JavaScript

BLOCKCHAIN

Nvidia Madenci Sınırlayıcısını Genişletiyor!

Oyunculara iyi haber!

Yayın:

-

Grafik kartı devi Nvidia, RTX 3060 grafik kartındaki sınırlayıcının kripto para madencilerini caydırmak amacıyla diğer RTX 30 serisi GPU’larda da kullanılacağını açıkladı.

Salı günü yapılan duyuruda şirket, yeni ürettiği RTX 3080, RTX 3070, RTX 3060 Ti ekran kartlarına bir sınır uygulayacağını açıkladı. Modeller, kripto para madencileri yerine hedef müşterilerine ulaştırmayı amaçlayan “Lite Hash Rate” etiketi ile satılacak.

Eski Nvidia Grafik Kartları Durumdan Etkilenmeyecek!

Nvidia’nın GeForce pazarlama başkanı Matt Wuebbling, konu hakkında şunları söyledi:

Bu sınırlanmış hash oranı, yalnızca LHR takısına sahip yeni üretilmiş kartlar için geçerli. Yani önceden satın alınan kartlar için böyle bir sınırlayıcı tavrımız olmayacak.

Wuebbling’e göre bu adım, oyunculara daha iyi fiyatlardan GeForce kartları sağlaması için elzem bir durum.

Bildiğiniz gibi Nvidia, önceki aylarda bazı GPU modellerine hash oranı sınırlayıcısı getirmişti. Bu sınırlayıcı ile Nvidia, ekran kartlarının hash gücünü %50 oranında kısmıştı. Fakat, Mart ayında gelen bir güncelleme, bu sınırı yanlışlıkla kaldırmıştı. Kalkan sınır ile birlikte RTX 3060, 118 MH/s’lik bir güce tanık olmuştu.

Bununla birlikte VideoCardz’daki habere yanıt veren birçok kullanıcı, genişletilmiş hash oranı sınırlarının, Nvidia ekran kartlarını kâr elde etmek için kullanan tüccarları engelleyeceğine inanıyor.

VideoCarz’dan bir kullanıcı, konu hakkında şunları söylemiş:

Madenciler, ettikleri kârın yarısını kazanmak adına mevcut fiyatları asla göze alamayacaktır.

Belirtilenlere göre Nvidia, LHR etiketli yeni RTX kartlarını Mayıs ayının sonunda piyasaya sürmeye karar vermiş.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version