Muhabbit

NYC Belediye Başkanı Eric Adams, PoW Madencilik Yasağına Karşı Konuştu!

New York Belediye Başkanı Eric Adams, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü, PoW madenciliğine yasaklar getiren yasa tasarısı hakkında konuştu.

New York Madencilik

New York Madencilik

New York Belediye Başkanı Eric Adams, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü, PoW madenciliğine 2 yıllık bir yasak getiren yasa tasarısı hakkında konuştu. Yeni yasa tasarısı, önümüzdeki iki yıl boyunca New York eyaletinde Bitcoin madenciliği yapmak isteyen madencilere engel oluyor. New York’ta PoW madenciliği yapmanın farklı bir yolu yok mu? Tabii ki var. Ancak bunun için madenci ekipmanlarına sağlanan gücün %100 yenilebilir enerji olması gerekiyor.

Yasa tasarısı onaylanırsa, %100 yenilenebilir enerji kullanmayan iş kanıtı (PoW) kripto para madencileri, madencilik operasyonlarına devam edemeyecek. 3 Haziran 2022’de Eyalet Meclisi’nde kabul edilen yasa tasarısının yürürlüğe girmesi için Vali Kathy Hochul’un imzasını alması bekleniyor.

Bununla birlikte New York eyaletinin çevre ajansı, kripto para madenciliğinin çevre üzerindeki etkilerini araştırıyor.

Belediye Başkanı Adams, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü, Vali Hochul’dan yasayı veto etme ihtimali olduğunu söyledi. Adams, kripto para madenciliğinin yasaklanmasının New York halkına ekonomik olarak zarar verebileceğini düşünüyor. Başkan Adams, daha önce maaş ödemeleri için nakit yerine Bitcoin (BTC) kabul eden kripto para endüstrisinin sıkı bir savunucusu olarak biliniyor.

Adams sözlerine şu şekilde devam etti:

Kripto para birimine harcanan milyarlarca dolar var. Eyalet ekonomisini desteklemek isteyen madenciler için yeni engeller çıkartmak doğru değil. Bu şekilde devam edemeyiz. Validen, madencilik için oluşturulan tasarıyı veto etmeyi düşünmesini isteyeceğim.

Başkan Adams’ın yaptığı açıklamalarla, hala kripto para teknolojisini savunduğunu söyleyebiliriz.

New York Elektriğinin %50’sini Yenilebilir Kaynaklardan Sağlıyor!

Tasarının geçmesini isteyen insanlar ise yenilebilir enerji kaynakları kullanmayan madencilerin, 2050 yılına kadar tüm karbon emisyonlarını %85 oranında azaltmayı hedefleyen devlete engel olabileceğini düşünüyor. New York’taki elektriğinin %50’si yenilenebilir kaynaklardan sağlanıyor ve bu amaca ulaşmak için eski fosil yakıtlı enerji santralleri kapatılıyor.

Meclis Üyesi Kelles, 13 Haziran 2022 Pazartesi günü New York Post’a Belediye Başkanı’nın madencilere verdiği desteği eleştirdi ve madencilik operasyonları devam ederse, eyaletin birçok alanda gerileyebileceğini söyledi. New York Post’un yaptığı habere göre, Başkan Adams, 2022 Şubat ayında madencilere karşı konuşmuştu.

Aralık 2021’de Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi (CBECI) tarafından paylaşılan bilgilere göre, New York, ABD’de hash gücüne en çok katkıda bulunan dördüncü eyalet olarak öne çıkıyor.

Kripto para sektörünü yakından takip eden kullanıcılar, New York’un madencilerine yasak gelirse kripto para piyasasında bir domino etkisi yaratabileceğinden bahsediyor.

GEM Madencilik CEO’su John Warren, farklı eyaletlerin madencilere iyi teşvikler sağlayarak madencilik operasyonlarının devam edilebileceğini düşünüyor.

Madenciler, yenilikçi teknolojiler gerektiren fosil yakıtlara daha az bağımlı olmaya çalışıyor. Belediye Başkanı Adams, New York merkezli madencilere emisyonlarını belirli tarihlere kadar azaltmaları için son tarihler vermeyi önerdi. Adams’ın son sözleri şu şekildeydi:

“Bize bir hedef verin, yasak değil.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version