Muhabbit

BITCOIN

Oasis Labs ve Binance, Dolandırıcılıkla Mücadelede Birleşti

Binance, kripto sektöründe dolandırıcılıkla mücadele etmek üzere gizlilik merkezli Oasis Labs ile işbirliği yaptı.

Clock
Paylaş
Oasis Labs ve Binance, Dolandırıcılıkla Mücadelede Birleşti

Binance, kripto para sektöründe dolandırıcılıkla mücadele etmek üzere gizlilik merkezli ve blockchain destekli bulut bilişim geliştiricisi Oasis Labs ile iş birliği yaptı. Yapılan açıklamada Oasis’in, Binance liderliğindeki CryptoSafe Alliance’ın ilk üyesi ve birincil altyapı sağlayıcısı olarak çalışacağı açıklandı.

Son zamanlarda gerçekleşen kripto para hırsızlığı, kripto para ile ödeme kabul eden fidye yazılımı saldırıları, kara para aklama ve yetkisiz işlemler yapmak için kullanılan çalıntı cüzdan adresleri gibi işlemler ciddi ölçüde artış göstermiş ve büyük bir tehdit oluşturmaya başlamıştır.

Kripto para üzerinden kara para aklamayı önleme, ve blok zinciri tehdit istihbaratı çözümleri geliştiren CipherTrace firması bir rapor yayımlamıştır. Bu rapora göre, 2020’nin ilk beş ayında kripto para dolandırıcılığı 1,36 milyar doları buldu.

Binance bu büyüyen tehdidin üstesinden gelmek için borsaların işbirliği içinde olması gerektiğini ancak bu sayede dolandırıcılığın önlenebileceğini belirtti. Bu nedenle borsalar arası istihbarat bilgilerinin paylaşılmasına izin verecek bir platform sağlamak üzere Oasis Labs ile bir ittifak kurulduğundan bahsetti.

Oasis Labs’ın gizliliğe öncelik veren teknolojiye sahiptir. Bu teknoloji istihbarat verilerini kripto borsaları arasında paylaşmak için tasarlanmış merkezi olmayan CryptoSafe Platformunun oluşturulmasında kullanılacak. Bu sayede firmalar,  katılımcı borsaların verilerinin gizli tutulmasını sağlayacaklar. Aynı zamanda platformun iş birliğine dayalı dolandırıcılık tespitini mümkün kılma ihtiyacını da gidermiş olacaklar.

Yeni ve Güvenli Bir Platform

CryptoSafe Platformu, merkeziyetsiz bir veri paylaşım ortamında tehdit ve güvenlik izlemeye yönelik dünyanın ilk derinlemesine savunma yaklaşımını temsil eden bir platformdur. CryptoSafe Platformu Aynı zamanda Oasis Network blok zinciri tarafından da desteklenecektir.

Konu ile ilgili Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto endüstrisi temsilcilerini CryptoSafe ittifakına katılmaya çağırdı ve şunları söyledi :

CryptoSafe Alliance’ın kurulması, Binance’in ekosistemdeki herkes için daha güçlü bir kripto endüstrisi kurma taahhüdünün bir temsilidir. Birlikte gösterilecek bir çaba ve üyeler arasında daha yakın bağlar kurmak, bu ortak misyonu gerçekleştirmek için küresel kripto para birimi topluluğunun güvenliğini ve daha geniş ekosistemin bütünlüğünü daha iyi sağlayacaktır.

CryptoSafe Platformu, lansman sırasında borsaların Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tron (TRX) ve Eos (EOS) blok zincirlerinde işlenen işlemlerle ilgili istihbaratı paylaşmasını sağlayacaktır. Aynı zamnda Platformu yıl sonuna kadar ek ağları destekleme planları yapacak.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar