Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41868.78
5.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2229.32
2.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.71
-0.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.6
1.89%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ohio 85 MW’lik Bitcoin Madencilik Tesisine Ev Sahipliği Yapacak!

Ohio eyaleti yeni bir yatırım aldı.

Clock
Paylaş
Ohio 85 MW’lik Bitcoin Madencilik Tesisine Ev Sahipliği Yapacak!

Bitcoin madencilik şirketi BIT Mining, Ohio eyaletinde 85 megavatlık bir kripto madencilik merkezi geliştirmek için 12 milyon $’lık bir yatırım yapmayı planlıyor.

BIT Mining, Bitcoin madencilik tesisini kurmak için Viking Data Centers ile ortaklık kurduğunu da açıkladı. Bu arada BIT Mining, BTC.com altında işletilmektedir.

728×90 muhabbit - Ohio 85 MW'lik Bitcoin Madencilik Tesisine Ev Sahipliği Yapacak!300x250 muhabbit - Ohio 85 MW'lik Bitcoin Madencilik Tesisine Ev Sahipliği Yapacak!

Anlaşmanın bir parçası olarak BIT Mining, Viking Data’ya nakit olarak 10.84 milyon $ ödeme yapacak ve kalan tutarı nakit ya da hisse senedi olarak devredecek.

Viking Data’ya yapılan yatırımın ve anlaşmanın ardından BIT Mining, Ohio Bitcoin madencilik tesisinin %51’ine sahip olacak.

Ohio Madencilik Sitesi olarak adlandırılan 85 megavatlık Bitcoin madencilik tesisisin üç aşamada inşa edileceği belirtildi.

Tesisin geliştirilmesindin ilk aşamasında, kapasitenin 15 Ekim 2021’e kadar 11 megavata ulaşacağı öngörülüyor. İkinci ve üçüncü aşamalarda ise kapasite sırasıyla 35 ve 39 megavata yükselecek.

Duyurulanlara göre ikinci ve üçüncü aşamalar yaklaşık 1 sene aralıklarla gerçekleştirilecek. Yani ikinci aşama 15 Kasım 2021’de, üçüncü aşama ise. 15 Şubat 2022’de gerçekleştirilecek.

Çarşamba günü yapılan duyuruda ayrıca, BIT Mining’in daha fazla envanter satın alma planları ile 1.016 Bitcoin madencilik cihazını aldığı belirtiliyor.

Ohio Madencilik Sitesi, Kuzey Amerika lokasyonlarına gelen Bitcoin madenci göçü esnasında tercih edilen ve faaliyete geçecek olan birçok Bitcoin madencilik tesisinden biridir.

Çin Yasakları Ohio Gibi Bölgelere Yaradı!

Çin’in yaz aylarında kripto para madenciliği yasakları dolayısıyla madenciler, ekipmanlarını farklı konumlara taşımak zorunda kaldılar.

Bununla birlikte Kuzey Amerika menşeli madencilik kuruluşları, büyük şirketlerin tesisleri için ek teçhizat almasıyla pazar payını genişletti.

Bu genişleme, çoğu firmaya yüksek kârlılıkla geri döndü.

Ohio Madencilik Sitesi, BIT Mining şirketinin iş genişletme planlarınının sadece bir parçası. Şirket, kısa bir süre önce Kazakistan’da da faaliyet göstermeye başlamıştı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar