Muhabbit

OKB Fiyat Analizi 26.01.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde OKB’yi inceliyoruz. OKB grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

okb fiyat analizi 4

Bugünkü yazımın biraz geç kaldığının farkındayım. Geç kalmamın sebebi bugün FED’in faiz kararının açıklayacak olması. Beklenen üzere faizi sabit tuttular. Ancak beklenenin aksine bir sonuç çıkarsa diye grafiklerdeki değişimi sizlerle paylaşabilmek için bekliyordum. Bu yazıda OKX borsasının coini olan OKB’ye ait fiyat grafiğini inceleyeceğim.

OKB Fiyat 26 Ocak 2022

Geçtiğimiz günlerde 19 dolar seviyesinin altına düşen OKB sonrasında hızlıca toparlandı ve 20 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Yazıyı hazırladığım saatte ise 22 dolar bölgesinden işlem görmekte.

OKB Grafik 26 Ocak 2022

OKB fiyat grafiği 26.01.2022. 2 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

FTX borsasında işlem gören OKB süresiz kontratına ait fiyat verileri. Grafik 2 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

OKB Analiz 26 Ocak 2022

Bugünkü grafiğimiz aslında baya sade, sizi de çok yormadan açıklamak istiyorum. Grafikte iki adet yeşil bölge bulunmakta. Bunlar orta vadede takip ettiğim destek ve direnç bölgeleri. Grafik 2 saatlik olduğundan dolayı şu an geniş durmaktalar. Alttaki destek yani19 dolar bölgesinde fiyatın 2 adet testi olduğunu görmekteyiz ve bu test sırasında da pozitif RSI uyumsuzluğu oluşturmuş. Sonrasında ise fiyat 23 dolar bölgesine kadar ilerlemiş. Bundan dolayı oradaki RSI uyumsuzluğu görevini tamamlamış diyebiliriz.

Şu an için baktığımızda fiyatın 23 dolar bölgesini 2 defa test ettiğini ve kıramadığını görmekteyiz. Buna ek olarak orada küçük bir ikili tepe de oluşturmuş durumda. Bundan dolayı küçük bir geri çekilme görmemiz olası.

OKB Yorum 26 Ocak 2022

Genel olarak toparlayacak olursam, kısa/orta vadede bu iki bölge bizim için oldukça önemli. Eğer destek kırılırsa bir süre daha kırmızı mumlar görmeye devam edeceğiz sanırım. Ama direnç kırılırsa daha pozitif fiyat analizi yazıları ile karşınızda olacağım. Şimdi içinizden iki yönü de söylüyor diyeceksiniz. Hep dediğim gibi teknik analiz kehanet işi değildir, sadece olabilecek hareketleri tahmin edip ona göre strateji belirlemektir.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde OKB/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version