Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44246.01
1.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2363.77
-0.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.58
16.92%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.8
3.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

OKCoin: OCC’nin Sağladığı Netlik Endüstri İçin Olumlu

OKCoin CEO’suna göre OCC’nin kripto muhafaza servisleri ile ilgili yaptığı açıklama, bankalar ve kurumsal yatırımcılar için olumlu bir gelişme.

Clock
Paylaş
OKCoin: OCC’nin Sağladığı Netlik Endüstri İçin Olumlu

OKCoin CEO’su Hong Fang’a göre, Para Birimi Denetleyici Ofisi’nin (OCC) ABD’deki dijital varlıkların muhafaza servisleri ile ilgili sağladığı netlik, büyük olasılıkla kurumsal yatırımcıları etkileyecek.

728×90 muhabbit - OKCoin: OCC'nin Sağladığı Netlik Endüstri İçin Olumlu300x250 muhabbit - OKCoin: OCC'nin Sağladığı Netlik Endüstri İçin Olumlu

OKCoin CEO’su Fang, yaptığı açıklamada, “En büyük potansiyel etki kurumsal yatırımcıların üzerinde olacak.” dedi.

Fang konuşmasına şu şekilde devam etti:

Perakende yatırımcıların daha geniş bir yelpazede mevcut seçenekleri ve tercihleri bulunuyor. Potansiyel olarak daha iyi bankacılık kanalları, daha fazla kamu bilinci ve daha fazla düzenleyici netlik ile daha fazla bankanın kriptoya daha açık bir hale gelmesini dört gözle bekliyorum. Her zaman iyi müşteri deneyimi, kazandıracaktır.

OCC Netlik Sağladı

22 Temmuz tarihinde OCC, kripto para birimi muhafazası konusunda bir gri alanı açıklığa kavuşturdu. Sonuç olarak federal tüzüğe uyumlu bankalar artık kripto para birimlerini muhafaza edebileceklerini biliyorlar.

Fang, “OCC’nin vermiş olduğu bu karar, emeklemekte olan kripto endüstrisi için kesinlikle olumlu bir haber, çünkü kripto varlıkları artık bankalar için meşru bir varlık sınıfı olarak kabul ediliyor.” dedi. “OCC, geleneksel bankaların kripto için geçerli muhafaza hizmetleri sunmasına izin vererek önemli bir kilometre taşına imza attı, böylece genel finasman sistemi güçlenecek ve finansal içerik gelişecek.”

Fang bu oluşan netlik ile beraber, kripto endüstrisinin genişleyeceğini sözlerine ekledi.

Gelecekte Tüm Bankalar Bu Hizmeti Sunacak mı?

OCC’nin kripto ve blockchain endüstrisinin yıllar içinde büyümesiyle eşleşen aldığı kararı göz önüne aldığımızda, OCC’nin yaklaşımı bankalarda da görülebilir. Fang, “Bankalar müşterilerin talep ettiği ürün ve hizmetleri sunmaya devam edecektir.” dedi. “Bu nedenle, kripto muhafaza servisi sunmak, her bankanın hedef pazarına ve kripto para birimlerinin genel olarak benimsenmesine bağlıdır.” dedi.

Kripto alanı, bankacılık sektöründen ayrı çeşitli ABD kurumları da dahil olmak üzere dijital varlık çözümlerine işaret eden bir çok kuruma ev sahipliği yapıyor. Fang, önümüzdeki günlerde, alınan bu kararların sektörde nasıl bir değişim sağlayacağı konusundaki merakını sözlerine ekledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar