Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39388.84
1.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2158.09
3.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.31
1.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.2
-0.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

OKEx CEO’su Türkiye Raporunu Yayınladı!

Raporda Hao’nun görüşlerinin yanında Türk Kripto Topluluğu’ndan isimler de bulunuyor.

Clock
Paylaş
OKEx CEO’su Türkiye Raporunu Yayınladı!

OKEx CEO’su Jay Hao az önce attığı tweet ile Türkiye raporunu yayınladı.

Raporda Hao’nun görüşlerinin yanında Türk Kripto Topluluğu’ndan isimler de bulunuyor.

Türkiye’nin kültür ve tarih anlamında en zengin ülkelerin başında geldiğini belirterek sözlerine başlayan Hao, pandeminin etkilerinin Türkiye ekonomisini ciddi derecede etkilediğinin de altını çiziyor.

Türkiye’de büyük bir turizm sektörü bulunduğundan bahseden Hao, özellikle Avrupalı turistlerin ülkeye gelememesi sebebiyle büyük bir kayıp yaşandığından bahsediyor.

Türk Lirası tarafında da önemli kayıplar yaşandığını açıklayan Hao, Türk Lirası’nın ABD Doları karşısında tüm zamanların en düşük seviyelerinin test edildiğinden de bahsetmeyi unutmuyor. İki ülke arasında son dönemde oluşan gerginlikler ile birlikte Türkiye’ye gelen yatırım fonlarının da etkilendiğinin altını çizen Hao, diğer bir yandan turizm sektörünün de yara almasıyla Türk Lirası’nın değer kaybı yaşadığını açıkladı.

Düşüşün önüne geçmek adına Türkiye Rezervlerinin 10 milyarlarca $’lık satışlar yapmasına rağmen aşağı yönlü gidişin durdurulamadığına da değinen Hao, merkez bankasının aldığı önlemler ve sıkı sermaye kontrolü politikalarının da yeterli olmadığını belirtti.

Türkiye’de Blockchain Adaptasyonu

Türkiye’de blockchain adaptasyonun tüm hızıyla sürdüğü belirtilen yazıda, merkez bankasının da kendi dijital parasını (CBDC) deneyimlediği ve test ettiğine de değiniliyor.

Ek olarak özellikle genç nüfusun blockchain teknolojisine yöneliminin hayli yüksek olduğu belirtilirken, bu konuda ciddi eğitimler düzenlendiği ve katılımın hayli yüksek olduğundan bahsediliyor.

Selcoin ile yaptığı konuşmada Selcoin’in özellikle merkez bankasının dijital para adımı sonrasında Türk insanının kripto paralara olan merakının ve ilgisinin daha çok arttığını söylediğini açıklayan Hao, kripto para topluluğunun her geçen gün daha da büyüdüğünü sözlerine ekliyor.

Jay Hao, Squanch ile yaptığı konuşmada ise Squanch’ın ise CBDC (Merkez Bankası Dijital Parası) üzerinde çalışma yapmanın büyük bir adım olduğunu, ve hangi ülke olursa olsun bu konuda adımı atacak ilk ülkenin büyük bir iş başaracağını belirttiğini raporuna ekliyor.

Diğer bir yandan bu konu ile ilgili endişeler de olduğu belirten OKEx CEO’su, Rookie ile yaptığı konusmada Rookie’nin merkez bankaları tarafından ortaya konan projelerin konuya olan merakı arttırdığını, fakat aynı zamanda kripto paralar ile ilgili yeni tartışmaların kapısının açıldığını belirttiğini cümlelerine ekliyor.

Ek olarak Hao’nun raporuna Rookie’nin blockchain teknolojisine daha çok kurumsal yatırımcı desteği gerektiği görüşü de ekleniyor. Türkiye’nin büyük bir genç nüfusa sahip olduğunu belirten Rookie, bu durumun adaptasyon noktasında büyük bir faydası olacağına ve sürecin hızlanacağına değiniliyor.

Raporun sonunda Türkiye’nin kripto para adaptasyonuna hazır olduğunu belirten OKEx CEO’su, Türk yatırımcıların Türk Lirası ile OKEx’in üçüncü parti iş ortakları sayesinden Bitcoin, Tether ve diğer önde gelen kripto paralara kolayca sahip olabileceğinin altını çiziyor. OKEx websitesinin uzun zamandır Türkçe dil desteğine de sahip olduğunu belirten Hao, çok yakında mobil uygulamanın da Türkçe dil desteğine sahip olacağının müjdesini veriyor.

OKEx CEO’su Jay Hao tarafından yayınlanan detaylı rapora burada bulunan link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar