Muhabbit

ANALİZ

OKB Fiyat Analizi 06.07.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde OKB’yi inceliyoruz. OKB grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
OKB Fiyat Analizi 06.07.2021

Merhabalar ben Draco. Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde borsa tokenlarından biri olan OKB’yi inceleyeceğiz. Bildiğiniz üzere OKB OKEX borsasının tokenı. Lafı fazla uzatmadan yazımızın analiz kısmına geçelim.

OKB Fiyat 6 Temmuz 2021

OKB fiyat verilerindeki son 2 haftalık zaman dilimine baktığımızda en düşük değer 8,5 dolar seviyesi, en yüksek değer ise 11,3 dolar seviyesidir. Yazının hazırlandığı saatte ise 10,40 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

OKB Grafik 6 Temmuz 2021

2ytw3gNE - OKB Fiyat Analizi 06.07.2021
OKB fiyat grafiği 06.07.2021. 2 Saatlik grafik, veriler OKEX borsasından alınmıştır.

6 Temmuz 2021 tarihli OKB/USDT fiyat grafiği. Veriler OKEX borsasına aittir ve grafik Tradingview’den alınmıştır. Grafik logaritmik ayarlardadır.

OKB Analiz 6 Temmuz 2021

OKB grafiğimizde yeşil alanlar her zaman olduğu gibi destek ve direnç bölgelerimizdir. Bu alanların dışında da destek ve direnç bölgeleri eklenebilir. Ancak ben grafiği çok karmaşıklaştırmamak için sadece önemli olanları eklemeyi tercih ettim.

Grafiğimizde bir tane simetrik üçgen bulunmakta. Simetrik üçgenlerde kırılmadan önce kırılım yönü belirlemek oldukça risklidir. Çünkü simetrik üçgenin iki tarafa kırılma olasılığı eşittir. Bundan dolayı üçgenin kırılması beklenmelidir. Üçgenin ne tarafa kırıldığı kısa/orta vadedeki yönü belirleyecektir diye düşünüyorum.

OKB Yorum 6 Temmuz 2021

Simetrik üçgenlerde üçgen kırılmadan işlem açmak oldukça risklidir. Bunun sebebi simetrik üçgenlerde iki tarafa da kırılma olasılığı eşittir. Üçgen kırılmadan işlem açmamdan dolayı da çokça stop olmuştum geçmişte. Bu yüzden üstüne basa basa üçgenin kırılmasını beklemeliyiz diyorum. Kırılım gerçekleştikten sonra işleme girmek daha risksiz olacaktır.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar