Muhabbit

OKEx Coinpaprika İş Birliği Hindistan’a Yoğunlaşacak!

OKEx ile Coinpaprika arasındaki ortaklık ise Hindistan piyasasındaki potansiyeli ve geleceği analiz edecek.

okex

Bugün yapılan duyuru ile birlikte OKEx’ten Hindistan adımı gelmiş bulunuyor.

Coinpaprika ile gerçekleştirilen ortaklık sayesinde OKEx, Hindistan piyası ile ilgili araştırma raporu yayınlayacak. Bildiğiniz üzere Hindistan’da kripto paralar ile ilgili hareketli bir dönem yaşanmakta. Son dönemde Hindistan Mahkemesi’nin aldığı karar ile kripto paralar ile ilgili önemli bir adım atılmış ve yasak kaldırılmıştı.

Hindistan ise gerek ekonomisi gerek nüfusu ile başlıbaşına kripto para sektörü için oldukça önemli bir ülke olarak öne çıkmakta.

OKEx ile Coinpaprika arasındaki ortaklık ise Hindistan piyasasındaki potansiyeli ve geleceği analiz edecek. Konu ile ilgili olarak OKEx CEO’su Jay Hao şunları söylüyor;

Hindistan kripto piyasası için her zaman büyük önem barındırmıştır. Hindistan tarafındaki olumlu gelişmeler ise kripto sektöründeki büyüme ve gelişmeyi kanıtlar nitelikte. Bu adımımız ve ortaklığımız ile birlikte kripto endüstrisine ilgi duyan kişilere, kurumlara, endüstrilere ve diğer tüm oyunculara bölge ve piyasa ile ilgili tarafsız, doğru bilgiyi ulaştıracağız.

Hindistan’da Ciddi Bir Para Transferi Trafiği Mevcut

Dünya Bankası’nın verilerine göre 2019 yılında Hindistan’da para transferleri için ödenen komisyonların toplamı 5.67 milyar $. Bu rakam ise Hindistan’ı para transferleri için bu miktarda ödeme yapan birkaç ülkeden biri yapıyor.

Ek olarak Hindistan Rupisi’nin (INR) ABD Doları karşısındaki değer kaybı da, toplumda kripto paralara olan ilginin artmasına sebep olan önemli etmenlerden biri olarak öne çıkıyor.

Coinpaprika’nın araştırması sonucu yayınladığı veriler son dönemde Hindistan’da kripto paralara olan ilgi ve talep yukarıda bahsettiğimiz sebepler ve daha fazlası sebebiyle ciddi bir yükseliş yaşamakta.

Hindistan’ın en büyük borsası olan CoinDCX de OKEx ile gittiği ortaklık ile müşterilerine DCX Vadeli İşlemleri’ni sunmaya başlamıştı.

Bu noktada Hindistan pazarına yönelik önemli adımlar atan OKEx, önümüzdeki dönemde de Hindistan’a yönelik yeni adımlar ile karşımıza çıkabilir.

Benzer şekilde geçtiğimiz ay Crypto.com’un MCO Token’i de Hindistan’da işlem görmeye başlamıştı.

Son Yazılar

Exit mobile version