Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43470.55
-1.07%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2378.39
5.01%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.29
2.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $235.7
0.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

OKEx Compound’u (COMP) Listeledi! Ticareti Başladı!

Gittikçe popülerleşen Compound (COMP) OKEx’te yerini buldu!

Clock
Paylaş
OKEx Compound’u (COMP) Listeledi! Ticareti Başladı!

OKEx, bugün itibarıyla (29.06.2020) Compound (COMP) tokenını listelediğini açıkladı.

Compound tarafından bir kaç hafta önce lansmanı yapılan token, tıpkı MakerDao (MKR) gibi kripto topluluğunu yönetim protokolüne dahil etmeyi amaçlıyor.

728×90 muhabbit - OKEx Compound'u (COMP) Listeledi! Ticareti Başladı!300x250 muhabbit - OKEx Compound'u (COMP) Listeledi! Ticareti Başladı!

2017 yılında lansmanı yapılan Compound, Robert Leshnet ve Geof Hayes tarafından kullanıcıların merkezi olmayan bir protokol aracılığı ile eşler arası işlemlerde kredi alma, borç verme ve kripto birimlerden faiz kazanmaları için kuruldu. Kurulduğu günden bu yana DeFi protokolünün en temel taşlarından biri halinde. Gittikçe büyüyen Compound, an itibarıyla bünyesinde 600 milyon$’dan fazla kripto para birimi barındırıyor.

COMP tokenini ilgi çekici yapan şey ise, kolayca gelir elde edebilmek için tasarlanmış olması. COMP’un bu yaklaşımı ile birlikte kripto toplulupu “yield farm” terimiyle tanıştı. Kullanıcılar Compound protokolü ile birlikte satın aldığo COMP tokenleri üzerinden “airdrop” kazanıyorlar.

An itibarıyla 4 milyondan fazla token sahibini bekliyor, ayrıca şu anda sadece bir kaç borsada işlem görmek üzere 43.000 adet COMP tokenı dağıtılmış durumda.

COMP’un Artan Popülerliği

COMP’un artan popülerliği ile, büyük borsalar COMP tokenını kendi bünyelerinde listelemeye başladı. Coinbase ile başlayan listeleme furyası Binance ile devam etti. Tokenın şu anki durağı ise OKEx.

OKEx CEO’su Jay Hao, COMP tokenının listelenmesi ile birlikte merkezsiz finans (DeFi) inovasyonunun sürdürüldüğü nokta hakkında bir kaç cümle kurdu;

Compound, uzun bir zamandır DeFi alanında bir öncü konumundaydı. Geliştiricilerinin devam ettirdiği inovasyon ve gelişimi ile birlikte, Compound DeFi’nin en büyük oyuncusu ve bu alanda ne kadar ileriye gidilebileceğinin en parlak örneklerinden biri. DeFi ekosisteminin Compound ile büyüdüğünü görmek bizi mutlu ediyor. OKEx olarak inancımız, DeFi protokolünün sonunda geleneksel finans sisteminin önüne geçecek olması. Bu sayede herkes finansal hizmetlere erişebilecek ve eşit fırsatlar yakalayacaktır. Bizim mottomuz olan #FinanceAll vizyonumuzu bu adımlarımız ile birlikte geliştirmekten ve genişletmekten mutluluk duyuyoruz.

OKEx kullanıcıları artık, COMP tokenlarını satın alabilir, yatırım yapabilir ya da Tether (USDT) ile ticaret yapabilir.

Bildiğiniz üzere COMP borsalarda listelenmeye başladıktan çok kısa bir süre içinde rekor yükselmelere şahit olmuştu. Acaba COMP OKEx’te listelendikten sonra yeniden böyle bir rekora koşabilir mi?

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar