Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39367.66
1.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2157.57
3.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.16
1.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.9
0.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

OKEx Polkadot’u (DOT) Listeledi! Yeni Pariteler De Gelecek!

Huobi’nin ardından sıra OKEx’te!

Clock
Paylaş
OKEx Polkadot’u (DOT) Listeledi! Yeni Pariteler De Gelecek!

Ünlü ticaret platformu OKEx, Polkadot’un yerel tokenini listelediğini açıkladı.

17 Temmuz tarihinde yapılan açıklamaya göre, saat 08.00 UTC’de OKEx, Polkadot’u DOT/USDT paritesinde listeledi. Polkadot’un sunduğu teknoloji, geliştiricilerine 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde yeni bir blockchain başlatabilmelerine izin vermesi.

728×90 muhabbit - OKEx Polkadot'u (DOT) Listeledi! Yeni Pariteler De Gelecek!300x250 muhabbit - OKEx Polkadot'u (DOT) Listeledi! Yeni Pariteler De Gelecek!

Duyuruya göre, DOT için para çekme ve para yatırma işlemleri an itibarıyla desteklenmiyor. Ayrıca tokenlar şu anda yalnızca Ethereum’un blockchaininin ana ağından talep edilerek elde edilebiliyor. Ayrıca OKEx, geçtiğimiz günlerde Ethereum tabanlı ERC20 DOT tokenlarının nasıl elde edilebileceği hakkında ayrıntılı bir kılavuz yayınlamıştı.

OKEx, DOT’un para çekme ve para yatırma işlemlerinin ne zaman başlayacağı ile ilgili kesin bir tarih vermekten kaçındı. Ancak borsanın açıklamalarına göre gelecekte DOT için ek pariteler sunulacağının sözü verildi.

Blockchain ile İşbirlikleri Sağlamak

Duyuruda, Polkadot’un İsviçre merkezli Web3 Vakfı’nın ilk projesi olduğundan ve “özel ve kurumsal blockchainleri, kamuya açık ve yetkisiz erişilemeyen ağları, Oracle projelerini ve hatta henüz oluşturulmamış geleceğin teknolojilerini birleştirmeyi” hedeflediğinden bahsedildi. OKEx CEO’su Jay Hao, ekosistemde böyle bir sisteme ne kadar çok ihtiyaç duyulduğunu şu cümleler ile açıkladı:

Blockchainin en büyük sorunlarından biri halen işbirliği yapılabilirlik olarak görünüyor. Polkadot her türlü blockchainin birbiriyle iletişime geçmesine, işlem yapmasına ve veri alışverişine izin vermesinde çok önemli bir rol oynayacaktır. Polkadot, sadece tokenların değil, tüm veri türlerinin çapraz-blockchain aktarımına izin verdiğinden, gelecekteki internet için hazırlanan kripto ekosisteminde çok önemli bir rol oynayacak.

Hao ayrıca, bir gecede merkezi olmayan bir internet protokolü anlayışına geçmemizi beklemese de, “gittikçe daha çok merkezi olmayan uygulamalar görmeye başlayacağımıza” inandığını belirtiyor. Ayrıca kripto para biriminin gelecekteki internet içinde çok büyük bir rol oynayacağını bekliyor

Hao konuşmasına şu şekilde devam etti:

Toplumlar, nakitten uzaklaştıkça ve hisseler, altın, emlak ve benzeri gerçek dünya varlıkları blockchain ile entegre olmaya başladıkça, kripto paralar günümüzün nakit parası gibi kolay bir şekilde kişiden kişiye aktarılacaktır. Ayrıca bu teknoloji her türlü veriyi hızlı ve güvenli bir şekilde aktarmamıza olanak tanıyacak.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar