Muhabbit

OKEx’in Bitcoin Madencilik Havuzu Dibi Görüyor!

16 Ekim tarihinde para çekme işlemlerini durduran kripto para borsası OKEx’in Bitcoin madencilik havuzunun hash rate’i neredeyse dibe vurdu.

Okex madencilik havuzu bitcoin

16 Ekim 2020 tarihinde para çekme işlemlerini durduran kripto para borsası OKEx’ten işlemlerin ne zaman açılacağına dair yeni bir haber yok. Lakin borsanın Bitcoin madenciliği havuzuna dair veriler, kripto para dünyasının ilgisini çekecek nitelikte. Havuzdan alınan son verilere göre OKEx’in Bitcoin madencilik havuzunun hash rate’i neredeyse sıfır!

BTC.com’dan alınan verilere göre OKEx’in Bitcoin madenciliği havuzuna bağlı madencilerin blok algoritması çözme gücünün son üç ayda Bitcoin Blockchain’inde algoritması çözülen tüm blokların yaklaşık %5’i olduğu ortaya çıktı. Yani günde yaklaşık olarak 10 bloğun algoritması çözülüyor ve çıkarılıyordu.

16 Ekim 2020 tarihinde para çekme işlemlerini durdurulduğu duyurulduğunda ise OKEx’in Bitcoin madenciliği havuzuna bağlı bilgi işlem gücü saniyede 9.000 petahash’e (PH/s)düştü. Şu anda ise 20 petahash civarında seyrediyor. 16 Ekim gününden sonra günde yaklaşık 10 blok çıkaran havuzun 17 Ekim-13 Kasım tarihleri arasında yalnızca 12 blok çıkardığı belirlendi. Üstelik son blok çıkarılma tarihi 2 Kasım! Yani yaklaşık 11 gündür OKEx Bitcoin madencilik havuzundan çıkarılan Bitcoin yok.

Bitcoin madencilik havuzunun yanı sıra borsanın Ethereum madencilik havuzunun durumu da pek iç açıcı değil. 16 Ekim öncesi 30.000 MH/s olan hash rate’in şu anda sadece 730 MH/s olduğu gözlendi. Yani Ethereum madencilik havuzunda da benzer bir dibe vuruş gözlenebilir.

16 Ekim tarihinden günümüze kadar OKEx cephesinde yaşananlar için: OKEx Dosyası

Son Yazılar

Exit mobile version