Muhabbit

OpenSea Ayı Piyasasından Darbe Yedi, Çalışanlarına Kapıyı Gösterdi!

OpenSea CEO’su Devin Finzer, en büyük NFT marketi olan OpenSea’nin personelinin yaklaşık %20’sini işten çıkardığını duyurdu.

Opensea

Opensea nft hacmi

OpenSea CEO’su Devin Finzer 14 Temmuz 2022 Perşembe günü yaptığı bir açıklamada, en büyük NFT marketi olan OpenSea’nin personelinin yaklaşık %20’sini işten çıkardığını duyurdu.

“Gerçek şu ki, kripto para kışı ve geniş makroekonomik istikrarsızlığın eşi görülmemiş bir kombinasyonu ile karşı karşıyayız. Bu şartlar altında şirketi uzun süreli bir gerileme dönemi olasılığına hazırlamamız gerekiyor.”

Finzer, söz konusu işten çıkarmaların, şirketi beş yıl kadar sürebilecek bunalımlı koşulların üstesinden gelebilecek konuma getirdiğini ve şu an için başka işten çıkarmalara gerek olmadığını söyledi.

“Bugün yaptığımız zorlu (ama önemli) değişikliklerle, yakında gezegendeki en büyük pazar haline gelme sürecinde daha da iyi bir konumdayız.”

OpenSea böylece, çoğu borsa olan ve son aylarda personel işten çıkarımı yapan veya işe alımları durduran bir dizi kripto para şirketinin arasına adını yazdırmış oldu. OpenSea’ye ek olarak Gemini, Coinbase, Crypto.com ve Bullish.com gibi şirketler de son zamanlarda işten çıkarma hamleleri ile gündeme gelmişti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version