Muhabbit

OpenSea Platformuna Avalanche Entegrasyonu Yapıldı. İşte Detaylar!

OpenSea, platformuna Avalanche blok zincirini entegre etti. Avalanche NFT’leri bu gelişme ile birlikte geniş kitlelerin kullanımına erişecek.

Dünyanın lider peer-to-peer (uçtan uca) NFT marketi OpenSea, bugün (11.10.2022) sabah saatlerinde Twitter üzerinden “iyi geceler” mesajı ile birlikte Avalanche için kullanılan kırmızı üçgen amblemini paylaşmıştı. Ardından ise aynı gün içerisinde platform üzerinde Avalanche blok zinciri ve koleksiyonları aktif hale geldi.

İlginizi çekebilir: Avalanche Network Nedir?

OpenSea de Listeye Katıldı

Avalanche ekosistemindeki lider NFT marketleri Joepegs, Kalao, Campfire ve NFTrade gibi platformlara OpenSea de eklendi. Avalanche topluluğu bu gelişme ile birlikte NFT’lerini platform üzerinde görüntüleyebilecek, listeleyebilecek ve trade işlemleri yapabilecekler.

OpenSea’nin amacı yaratıcılara, koleksiyonculara ve iş birlikçilerine yardımcı olarak NFT ekosistemini birden çok blok zinciri üzerine yaymak. Bu genişleme ile birlikte NFT piyasası tekel olmaktan çıkıyor ve en iyi hizmet sunan platformlar için yeni fırsatlar doğuyor.

OpenSea üzerinde Avalanche NFT trade işlemi yapanlar, işlemlerini blok zincirinin hızı dolayısıyla 1 saniyeden daha kısa süre içerisinde yapabilecekler. Ayrıca Avalanche ağı çok düşük işlem ücretleri gibi avantajlara da sahip. Bunun sebebi ise Avalanche’ın subnet teknolojisini kullanarak yatay büyüme politikası izlemesi.

İlginizi çekebilir: Avalanche Subnet’leri ile Neler Mümkün?

Avalanche ekosistemine uzak olan OpenSea kullanıcıları için şu bilgiler önem kazanıyor:

Avalanche NFT’leri 2022 yılının ikinci çeyreğinden bu yana %180’lik bir büyüme sergiledi. OpenSea lansmanı ile birlikte 10’dan fazla Avalanche NFT koleksiyonu platform üzerinde işlemlere açıldı. Önümüzdeki günlerde ise daha fazla koleksiyon OpenSea üzerinde kullanıma açılacak.

Ava Labs NFT ve Sanat İş Geliştirme Lideri Dominic Carbanaro konu ile ilgili şunları söylüyor:

Avalanche’ın NFT topluluğu; sanatsal yönü ve uygulama yönü ile NFT’leri deneyimlemek için eşsiz bir tutkuya ve duruşa sahip. Avalanche üzerindeki yaratıcılar daha yolun çok başında. OpenSea’nin Avalanche topluluğunu platformuna dahil etmesinden dolayı çok heyecanlıyız. Avalanche NFT’leri böylece yeni kullanıcı kitlelerine erişiyor.

İlginizi çekebilir: OpenSea Nedir? Nasıl Kullanılır?

OpenSea Macerası Başlıyor

OpenSea üzerinde Avalanche NFT maceralarına atılmak için yola bu sayfadan başlayabilirsiniz. Sayfa üzerinde Avalanche NFT ekosisteminde yer alan koleksiyonlar ve diğer önemli bilgiler bulunuyor.

Daha fazla soru için ise OpenSea destek hattına ulaşabilirsiniz.

Yeni gelişme ile ilgili Ava Labs Kurucu ve CEO’su Prof. Dr. Emin Gün Sirer de Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak şu sözleri sarf etti:

Bu gelişme, ekosistemimize çok büyük bir katkı sunuyor. Avalanche NFT’leri; Joepegs, Campfire, Kalao, NFTrade ve diğer önemli platformlar ile birlikte bundan böyle OpenSea üzerinde de trade edilebilecek!

Daha fazla NFT haberi için: NFT Haberleri

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version