Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44010
5.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2300.42
2.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.16
14.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $232.1
-0.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Opera Cüzdanının Aylık 170.000 Aktif Kullancısı Bulunuyor!

Kripto para tutmak dışında merkezsiz finans uygulamalarına (DeFi) erişim için de rahatlıkla kullanılabilen cüzdanın oldukça aktif bir şekilde kullanıldığı ortaya çıktı.

Clock
Paylaş
Opera Cüzdanının Aylık 170.000 Aktif Kullancısı Bulunuyor!

Önde gelen web tarayıcılarından Opera uzun bir süredi kripto para cüzdanı hizmeti sunmakta.

Kripto para tutmak dışında merkezsiz finans uygulamalarına (DeFi) erişim için de rahatlıkla kullanılabilen cüzdanın oldukça aktif bir şekilde kullanıldığı ortaya çıktı.

Hali hazırda Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve Tron (TRX) için tarayıcı üzerinden cüzdan hizmeti sunan Opera, kripto para adaptasyonunu en erken uygulayan tarayıcıların başında gelmekte.

728×90 muhabbit - Opera Cüzdanının Aylık 170.000 Aktif Kullancısı Bulunuyor!300x250 muhabbit - Opera Cüzdanının Aylık 170.000 Aktif Kullancısı Bulunuyor!

Yeni gelen verilere göre aylık aktif 170.000 kullanıcısı bulunan Opera cüzdanları kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor gibi görünüyor. Avrupa’da da kullanılabilen Opera cüzdan hizmetleri ilk olarak 2018 yılında duyurulmuştu. İlk olarak kripto cüzdanı entegrasyonu bulunan bir mobil tarayıcı çıkaran Opera, daha sonra bilgisayar tarayıcısına da benzer hizmeti getirmişti.

Farklı kripto paraların cüzdanlarının kullanım rakamları ile ilgili detay vermekten kaçınan Opera’ya rağmen Opera’dan Charles Hamel, Ethereum cüzdanın kullanım rakamlarının Bitcoin ve Tron cüzdanlarına oranla açık ara önde olduğunu açıkladı.

Rakamlar ise hiç fena değil. Popüler Ethereum cüzdanlarında Metamask’ın aylık kullanıcı rakamlarının artalaması 192.000 kullanıcıyı işaret etmekte. Çok daha sonra ortaya çıkan Opera ise aradaki farkı oldukça eritmiş durumda.

Geçtiğimiz dönemde Dapp.com ile yapılan anlaşma ile daha farklı cüzdan hizmetleri de sunmaya başlayan tarayıcı Dapp.com’un web3 uygulama marketine de erişim sağlamakta.

Birleşik Krallık İçin De Açıldı

Yapılan duyuru ile birlikte Birleşik Krallık için de kullanıma açılan cüzdan uygulamaları yakın zamanda daha fazla kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor.

Özellikle DeFi uygulamalarının popülerliğinin artması ile birlikte daha çok kullanıcıya hizmet vermeye başlayan Opera Wallet, önemli bir DeFi kapısı olarak öne çıkmakta. Borç alma, borç verme, faiz geliri elde etme merkezsiz borsa ve diğer birçok işlem için kullanılabililen DeFi uygulamaları geleneksel finans ürünlerini herhangi bir merkeze gereksinim duymadan kullanıcılarına sunabiliyor.

Siz DeFi uygulamalarını ve Opera Wallet’ı kullanıyor musunuz?

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar