BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Opera Cüzdanının Aylık 170.000 Aktif Kullancısı Bulunuyor!

Kripto para tutmak dışında merkezsiz finans uygulamalarına (DeFi) erişim için de rahatlıkla kullanılabilen cüzdanın oldukça aktif bir şekilde kullanıldığı ortaya çıktı.

Yayın:

-

Opera Kripto Para Cüzdanı

Önde gelen web tarayıcılarından Opera uzun bir süredi kripto para cüzdanı hizmeti sunmakta.

Kripto para tutmak dışında merkezsiz finans uygulamalarına (DeFi) erişim için de rahatlıkla kullanılabilen cüzdanın oldukça aktif bir şekilde kullanıldığı ortaya çıktı.

Hali hazırda Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve Tron (TRX) için tarayıcı üzerinden cüzdan hizmeti sunan Opera, kripto para adaptasyonunu en erken uygulayan tarayıcıların başında gelmekte.

Yeni gelen verilere göre aylık aktif 170.000 kullanıcısı bulunan Opera cüzdanları kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor gibi görünüyor. Avrupa’da da kullanılabilen Opera cüzdan hizmetleri ilk olarak 2018 yılında duyurulmuştu. İlk olarak kripto cüzdanı entegrasyonu bulunan bir mobil tarayıcı çıkaran Opera, daha sonra bilgisayar tarayıcısına da benzer hizmeti getirmişti.

Farklı kripto paraların cüzdanlarının kullanım rakamları ile ilgili detay vermekten kaçınan Opera’ya rağmen Opera’dan Charles Hamel, Ethereum cüzdanın kullanım rakamlarının Bitcoin ve Tron cüzdanlarına oranla açık ara önde olduğunu açıkladı.

Rakamlar ise hiç fena değil. Popüler Ethereum cüzdanlarında Metamask’ın aylık kullanıcı rakamlarının artalaması 192.000 kullanıcıyı işaret etmekte. Çok daha sonra ortaya çıkan Opera ise aradaki farkı oldukça eritmiş durumda.

Geçtiğimiz dönemde Dapp.com ile yapılan anlaşma ile daha farklı cüzdan hizmetleri de sunmaya başlayan tarayıcı Dapp.com’un web3 uygulama marketine de erişim sağlamakta.

Birleşik Krallık İçin De Açıldı

Yapılan duyuru ile birlikte Birleşik Krallık için de kullanıma açılan cüzdan uygulamaları yakın zamanda daha fazla kullanıcıya ulaşacak gibi görünüyor.

Özellikle DeFi uygulamalarının popülerliğinin artması ile birlikte daha çok kullanıcıya hizmet vermeye başlayan Opera Wallet, önemli bir DeFi kapısı olarak öne çıkmakta. Borç alma, borç verme, faiz geliri elde etme merkezsiz borsa ve diğer birçok işlem için kullanılabililen DeFi uygulamaları geleneksel finans ürünlerini herhangi bir merkeze gereksinim duymadan kullanıcılarına sunabiliyor.

Siz DeFi uygulamalarını ve Opera Wallet’ı kullanıyor musunuz?

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum İşlem Ücretlerine Maruz Kalmadan UNI Farming Mümkün Mü?

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Yayın:

-

cryptocom uni

Kripto para platformu ve borsası Crypto.com dün gerçekleştirdiği duyuru ile birlikte DeFi tarafında önemli bir adım attı.

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Platformun kendi tokeni CRO kilitleyerek gerçekleştirilebilecek yield farming etkinliği oldukça ilgi çekmiş görünüyor.

Herhangi bir kilitleme dönemi bulunmayan etkinlik kapsamında ücret ödemeden UNI token kazanılabiliyor.

Etkinlik için oluşturulan toplam havuz ise 500,000 $ değerinde. Kilitleme işlemini gerçekleştiren kullanıcılar havuzdan payını alacak. Ödemeler ise UNI olarak gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz dönemde inanılmaz bir büyüme yaşayan merkezsiz borsalar Uniswap liderliğinde büyümelerine devam ediyor. Merkezi borsalara oldukça ciddi rakip olma yolunda ilerleyen merkezsiz platformlar, merkezi borsaların düzenlediği etkinliklere de konu olmaya başlamış durumda.

Ethereum Ücretleri

DeFi uygulamalarının ve platformlarının popüleritesinin hızla artması ile birlikte Ethereum ağı üzerindeki yoğunluk da ciddi derecede artmış durumda. Saniyede ortalama 7 işlem onaylama kapasitesi bulunan ağa çok daha fazla işlem yüklemesi gerçekleştiğinden hem transfer süreleri hem de işlem ücretleri ciddi derecede artmıştı.

Doğası gereği merkezsiz borsalar üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin tümü için de bir transfer işlemi gerektiğinden bu durum ağ kapasitesini oldukça olumsuz etkilemişti.

İşlem başına 30 $’a kadar çıkan ücretler kullanıcıları oldukça zor duruma sokmuştu.

Karlılığın oldukça yüksek olması sebebiyle kimi kullanıcılar bu ücretleri göz ardı ederken kimisi ise ücretlerin yüksekliği sebebiyle merkezsiz borsalar üzerinde işlem gerçekleştirmemişti.

Kilitli Değer Miktarı

11 Milyar $’ın üzerinde seyreden DeFi üzerindeki kilitli değer miktarı Temmuz ayında 2 Milyar $ seviyelerinde bulunuyor. Bu hızlı ivmelenme ve artış da kripto para topluluğunun ilgisi bu yöne çekmiş durumda.

DeFi platformları arasında Uniswap, en çok kilitli değeri barındıran platform konumunda bulunuyor. Yüzde 20’ye yakın dominans gösteren Uniswap’ın en yakın takipçisi ise MakerDao.

DeFi platformlarından yararlanıyor musunuz?

Diğer DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi marketcap için: DeFi MarketCap

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

$ALPHA Hem Launchpad Hem De Launchpool Üzerinde Başlatılan İlk Proje Oldu!

Alpha Finance Labs tokeni ALPHA, aynı anda hem Launchpool üzerinde hem de Launchpad üzerinde aktive edilecek.

Yayın:

-

alpha binance

Binance bugün yaptığı duyuru ile birlikte iki farklı platformu üzerinden aynı anda başlatacağı ilk projeyi duyurdu. Launchpad üzerinde gerçekleştirilecek 15’inci proje olan ALPHA, bu anlamda bir ilk olacak.

Alpha Finance Labs tokeni ALPHA, aynı anda hem Launchpool üzerinde hem de Launchpad üzerinde aktive edilecek.

Bu noktada hem bir IEO gerçekleştirecek olan Binance, aynı zamanda yield farming ile staking yoluyla kullanıcılarına ALPHA tokenlerini dağıtacak.

Launchpad

Launchpad üzerinde gerçekleştirilecek IEO için toplamda 8 gün Binance Coin (BNB) bakiyeleri kontrol edilecek. Bugün itibarıyla başlayacak olan kontrol 8 Ekim’e kadar devam edecek.

Bu sayede kullanıcılar bakiye hesaplamaları sonucuna göre IEO’ya katılım gösterebilecek.

Launchpool

Launchpool üzerinden de staking yoluyla elde edilebilecek ALPHA için bugün itibarıyla staking işlemlerini başlatıyor.

ALPHA farming için 3 farklı coin kabul edilecek. Binance’in kendi tokeni olan BNB’in yanı sıra Binance USD (BUSD) de staking için kabul edilecek.

Diğer yandan Band Protocol (BAND) de stake edilebilicek tokenler arasında. Toplamda 1 ay devam edecek staking sırasında ALPHA, Binance tarafından duyurusu gerçekleştirilen Innovation Zone üzerinde 10 Ekim’de listelenecek.

ALPHA için oluşturulacak pariteler ise şu şekilde.

ALPHA/BTC, ALPHA/BNB, ALPHA/BUSD ve ALPHA/USDT.

ALPHA Hakkında

Toplamda 1 milyar adet arzı bulunan ALPHA için Launchpad üzerinde belirlenen harcap limiti 2,000,000 $.

Bu meblağa ile birlikte Launchpad üzerinde token arzının yaklaşık yüzde 10’u kullanıcılara dağıtılmış olacak. Birim başına 0.02 $ seviyesinden satışı gerçekleştirilecek olan ALPHA’nın 100,000,000 adedi bu şekilde satılacak.

Launchpool tarafında ise toplamda 50,000,000 adet ALPHA dağıtılması planlanıyor. Toplam arzın yüzde 5’ine tekabül eden bu miktar için toplam farming süresi 1 ay olarak belirlenmiş durumda.

Üç farklı havuz üzerinde gerçekleştirilecek staking işlemleri için de farklı limitler bulunuyor. Toplam airdrop miktarının yüzde 65’i BNB havuzunda gerçekleştirilecek.

Yüzde 25’lik kısım BAND tarafına ayrılmış durumda. Kalan yüzde 10’luk bölüm ise BUSD havuzu üzerinden dağıtılacak.

DeFi popüleritesi ile birlikte artan yield farming etkinliklerine katılıyor musunuz? Sizce staking yolu ile token elde etmek mantıklı mı?

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.