Muhabbit

Orta Çağ Temalı, Popüler Aksiyon Oyunu Eldarune Nedir?

Avalanche üzerine kurulu, orta çağ zamanlarını tema alan çok oyunculu bir aksiyon oyunu, Eldarune nedir?

Değeri her geçen gün artmaya devam eden oyun endüstrisi, büyümeye devam ediyor. Halihazırda küresel oyun pazarının 100 milyar doları aştığı belirtiliyor.

Ortaya çıkan bu büyüme, mobil oyunların artan popülaritesi, VR ve AR gibi yeni platformların ortaya çıkmasına dayanıyor. Bunun yanında, elde edilen bu büyümenin blockchain oyunları ile de bağlantılı olduğu yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Bilindiği üzere blockchain tabanlı oyunlar geleneksel oyunlara göre bir takım farklı özellikleri barındırıyor. Bunlar arasında, daha şeffaf olmaları, oyun içi varlıklara sahip olmaları ve ticaret yapma olanağına sahip olmaları gibi etkenler yer alıyor. Geleneksel oyun ekosistemine göre daha yeni aşamalarında olan blockchain oyun pazarının önümüzdeki yıllarda katlanarak büyümesi bekleniyor.

Eldarune Nedir?

Eldarune, blockchain teknolojisini GameFi için modüler bir bileşen olarak entegre ederek, blockchain oyun pazarında etkili bir isim olmak istiyor. Eldarune, Avalanche üzerine kurulu, orta çağ zamanlarını tema alan çok oyunculu bir aksiyon RPG oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Platform, temelde web2 oyuncularını web3 oyunlarına taşımayı hedefliyor.

Bu oyunda oyuncular, düşmanlarını yenmek için kişisel yeteneklerini, silahlarını, savaş gemilerini ve ejderhalarını kullanarak oyun içerisindeki rekabeti sürdürebiliyorlar.

Oyun içerisinde düşmanlarını yenmek isteyen oyuncular yalnızca karakterlere karşı değil, aynı zamanda savaş gemisi üzerinde diğer gemilere ve ejderhalara karşı da mücadele veriyor. İçerisinde NFT’leri de barındıran oyunda, oyunun ana karakteri olan Alec’in NFT’sine sahip olmak gerekiyor.

Polygon Studios ile iş birliği de bulunan platform, NFT ve oyun içi ihtiyaçlar konusunda güçlerini birleştirmiş oldu. Eldarune ayrıca kendi Alt Ağı’nda da piyasaya süreceğini belirtiyor.

Platform üzerinde yer alan NFT’ler hem kiralama hem de yükseltilebilir özelliğe sahip olacak. Eldarune oyununun içerisinde kullanılacak karakter ve silahların da dahil olduğu ilk NFT satışı ise 1 Eylül 2022 tarihinde yapıldı. Koleksiyonda toplamda 2222 adet NFT bulunuyor. Kalao ile ortaklık kuran Eldarune, oyunun piyasaya sürülmesiyle, kendi NFT Pazar yeri olan Digard Marketplace’i de aktif hale getirecek.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Digard Marketplace, oyuncuların oyun içi varlıkları arayabileceği ve satın alabileceği bir NFT pazar yeri olacak. Bunun yanı sıra oyuncular, NFT’lerini, platformun yerel tokenı ELDA ile birleştirebilecek, yükseltebilecek, kiralayabilecek ve onları oyunlarına dahil edebilecek. Digard NFT Marketplace’in NFT güçlendirme ve seviye yükseltme özelliklerinin de bulunacağı belirtiliyor.

Oyun Modları

Eldarune dünyasında her biri kendi oynanışı, deneyimleri ve ödül sistemleri olan 4 farklı oyun modu bulunuyor: Campaign, Dungeon, Clan boss ve PvP Arena.

Campaign: Tek oyuncunun deneyim sağladığı mod.

Dungeon: Oyuncuların oyun içerisinde tek başlarına veya takım arkadaşları ile yarıştığı ve zindanlardaki düşmanlara karşı mücadele verdiği mod.

Clan Boss: Oyuncuların klanlarıyla birlikte yarıştığı yüksek risk ve ödül içeren oyun modudur.

PVP Arena: Oyuncuların birbirlerine karşı mücadele verdiği 1v1, 5v5 veya 5v5v5 vb. ile savaşabilecekleri çok oyunculu moddur. Söz konusu bu modda oyuncular ejderhalarla hava savaşları ve savaş gemileriyle deniz savaşları yapabilirler.

Eldarune’un Gelecek Planları

Platform, blockchain oyunları içerinde fark yaratmayı ve belirlediği bazı hedefler ile sektör içinde söz sahibi bir konuma yerleşmeyi planlıyor. Platform tarafından belirlenen hedefler ise şu şekilde:

ELDA TOKEN Nedir?

ELDA Token: Eldarune, oyun tokenı ekonomisini şekillendiren ve oyun içi para birimi olarak işlev gören $ELDA tokenı tarafından destekleniyor.

Total Supply’ı 1.000.000.000 adet olan ELDA’nın tokenın dağılımı ise şu şekilde belirtilmiş:

ELDA token, platform içerisinde farklı alanlarda kullanılabilecek. Örneğin, Arena Biletleri, Sandıklar ve NFT’ler Satın Alma, Yarışma Erişimi, Oyun İçi Koleksiyon, NFT İşlemleri ve PvP Entegrasyonları.

Eldarune Gelir Modeli

Oyunda farklı yöntemler ile gelir elde edebilmeniz mümkün olacak. Bunlar arasında, aktif ve pasif şekillerde gelir elde edebileceksiniz.

Aktif Kazanç

Pasif Kazanç

Yatırımcı ve Ortaklar

Oyun, sektörün önde gelen yatırımcıları tarafından destekleniyor. Bunlar arasında Circle, Kalao, Polygon Studios ve Muhabbit Capital de yer alıyor.

Daha fazla Nedir kategorisindeki içeriklerimiz için: Nedir?

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version