Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39500
2.00%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2164.01
3.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.02
-0.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.6
0.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları

Oyna-Kazan özelliğiyle beraber blok zinciri oyunları günümüzdeki oyun endüstrisini daha iyi hale getirme potansiyeline sahiptir.

Clock
Paylaş
Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları

Blok zinciri oyunları, “Oyna-Kazan” özelliğiyle beraber günümüzdeki oyun endüstrisini daha iyi hale getirme potansiyeline sahip. 2021 yılının başlangıcından bu yana da blok zincirindeki oyun endüstrisi sürekli olarak gelişmekte ve oyuncular tarafından ilgiyle karşılanmaktadır.

728×90 muhabbit - Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları300x250 muhabbit - Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları

Blok zincirindeki bu tür oyunlar için para harcayan veya oynaması ücretsiz oyunlar için oyunun “metaverse”üne katkıda bulunan oyuncular, blok zinciri teknolojisi aracılığıyla oyun içi kullanabilecekleri eşyalara veya ödüllere sahip olur.

“Oyna-Kazan”ı ilgi çekici kılan özelliği, oyuncuların sadece oyun içi varlıkları kontrol edebilmeleri değil, aynı zamanda bunların ticaretini gerçekleştirebilmeleridir. Bu nedenle, blok zinciri oyunları oynamak, kullanıcıların NFT’lerden ve “token”lardan oluşan ödüller kazanmasını sağlar. Bu “token”lar hem oyun içindeki yerleşik pazarlarda kullanılabilir hem de borsalarda işlem görebilir. “Oyna-Kazan” modeline sahip en çok sevilen blok zinciri oyunlarına birlikte göz atalım.

Axie Infinity

1 f9lGB2CdZNWlBofvtgL35Q - Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları
Axie Infinity

Axie Infinity, “Oyna-Kazan” blok zinciri evreninde yer alan ya da yer almak isteyen oyuncuların en çok duyduğu oyunların ilk sırasında geliyor. İlhamını Pokemon’dan alan Axie Infinity, oyuncuların oyun içi başarıları ve ekosisteme katkılarıyla token kazanabileceği bir evrendir. Oyuncular, petlerin gelişimi için mücadele ederek kendi topraklarında bir krallık kurabilir. Oyun içindeki petler Axies olarak adlandırılır. Axies’ler seviye atlamak ve gelişmek için birbirleriyle savaşır. Oyuncular, oyun içindeki merkezi olmayan pazarda küresel çaptaki oyuncularla AXS ticareti yapabilir.

AXS, Axie Infinity’nin yerel “token”ıdır. Oyuncular, haftalık ödüller kazanmak için AXS stake edebilir, oyun oynamak ve oyun içindeki pazarda ticaret gerçekleştirmek için de AXS “token”larını kullanabilir.

CryptoBlades

CryptoBlades - Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları
CryptoBlades

RPG (rol yapma oyunları) ortamındaki rekabetçi “Oyna-Kazan” oyunları günümüzde popülerlik kazanma eğilimindedir. Yeni bir blok zinciri oyunu olan CryptoBlades, oyuncuların düşmanlarıyla savaşarak ve oyun içindeki arkadaşlarıyla düşmanlara baskın yaparak SKILL “token”ı kazanmalarını sağlar. Oyuncular ayrıca düşmanları yenmek veya oyun içindeki pazarda oyun içi varlıkları satmak için karakterler ve silahlar üretebilir.

Oyuncuların oyunu oynamadan önce bir karakter satın almaları gerekir. Bu nedenle, savaşlara katılmak için oyuncuların az bir miktarda BNB ödemeleri gerekiyor. Oyun içindeki savaşlarda galip gelen oyunculara savaşa katılmak için ödedikleri BNB, SKILL “token”ıyla iade edilir.

YAY Games

yaygames2 - Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları
Yay Games

YAY Games, tamamen merkeziyetsiz bir şekilde oyun oynarken yenilikçi bir oyun içi madencilik sistemiyle kazanç sağlayabileceğiniz bir oyun pazarıdır. Platform üzerindeki oyuncular, oyun içi madencilik, farming ve ticaret yaparak token kazanır.

YAY Games, diğer blok zinciri oyunlarından farklı olarak oyuncularına madencilik mekaniği ile kazanç sağlıyor. Oyuncular, oyun sayısına dayalı madencilik, sıralamaya dayalı madencilik, sosyal medyada madencilik, oyun içi madencilik ve turnuvalar gibi farklı madencilik yöntemleriyle token kazanıyor.

Plant vs Undead

Earn in Plant vs Undead by playing PVP and PVE Survival Mode 1024x559 - Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları
Plant vs Undead

Çocukluğumuzdan beri severek oynadığımız kule savunma oyunları listesine blok zinciri teknolojisi sayesinde Plant vs Undead’da katıldı. Plant vs Undead, Haziran 2021’de piyasaya sürülen ücretsiz bir “Oyna-Kazan” oyunudur.Oyun, Brezilya’da ve bu tür “Oyna-Kazan” oyunlarının büyük bir etki yaratabileceği diğer ülkelerde de büyük ilgi görmüştür. Plant vs Undead, dünya çapında milyonlarca kullanıcı arasında popüler olan akıllı telefon oyunu Plants vs Zombies’e benzer. Plant vs Undead, oyuncuların ölümsüz karakterlere karşı savaşarak kulelerini savunduğu ve karşılığında PVU “token”ı kazanabildiği bir oyundur.

Killa Koliseum

Ekran Resmi 2021 09 09 15.34.05 1200x581 - Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları
Killa Koliseum

An itibariyle hala geliştirme aşamasında olan Killa Koliseum, stratejilerin oldukça önemli olduğu rekabetçi bir oyun ortamı sağlıyor. Oyun için 10.420 NFT mevcut ve bu da oyunu ilk başta sınırlı erişim haline getirecek. Oyuncular ödül kazanmak için turnuvalarda birbirleriyle savaşır. Savaşları kazanan oyuncular savaş ödülleri olarak ETH kazanır. Oyuncular, ayrıca Killas adı verilen oyun karakterlerini satabilir veya her ay yeni Killas karakteri oluşturup eğitebilir.

Dvision Network

meta img - Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları
Dvision Network

Dvision Network, VR (sanal gerçeklik) ve AR (artırılmış gerçeklik) odaklı bir blok zinciri oyunudur. Dvision Network, blok zincirindeki NFT pazarına dayalı VR oyunları arasında en çok bilinen oyunlardan biridir. Oyun modları, oyuncunun ve yalnızca erişim için ödeme yapan herkesin erişebildiği VR-Spaces ve diğer herkesin katılabileceği VR-Spaces koleksiyonu olan VR-City’dir.

Elementos

assets%2F MiLyR 2jCIJ 6Oa4VZb%2F MiLySn3nD  1BLgK9YF%2F MiM0MgcKvQlp0XqCYir%2F240809342 176142691209085 101972903515039074 n - Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları
Elementos

Blok zinciri oyun dünyasında yer alacak olan RPG oyunlarından Elementos, gelişmiş bir savaş evreni sağlamayı hedefliyor. Oyuncular token kazanmak, ödüller toplamak ve pet yetiştirmek için PvE veya PvP modlarını oynayabilir. Oyunu oynamak için kullanıcıların 13 Eylül’de satışa çıkacak olan bir Kristal Yumurta edinmeleri gerekiyor. Ekip ayrıca PvE ve PvP “Oyna-Kazan” sistemleri de dahil olmak üzere oyunun beta sürümünü piyasaya sürecek.

Blok zincirinde geliştirilen diğer oyunlar hakkında bilgi sahibi olmak için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz. Mines of Dalarnia, Bold Point, REVV, Alice’s Mysterious Seed, Gamee.

Siz de blok zincirinde geliştirilen oyunlara ilgi duyuyor musunuz?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar