Muhabbit

Oynadıkça Para Kazandıran At Yarışı Oyunu MetaDerby, Beta Sürümü İle Başladı!

Play-to-earn (oyna kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunu MetaDerby beta sürüm ile kullanıcıların karşısına geçti. Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu özelliğini taşıyan oyun, beta sürüm ile birlikte sektöre hızlı bir giriş yaptı.

Bu yazımızda sizler için temel düzeyde oyun başlangıcının nasıl yapıldığını anlatacağız. 6 Mayıs tarihinde başlayan beta sürümde yapmanız gereken birkaç adım bulunuyor.

Eğer bir DerbyTicket veya LFGLoot sahibiyseniz öncelikle https://beta.metaderby.com web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor.

Metaderby

Ardından sayfanın sağ üst köşesinden dijital cüzdanınızı (MetaMask vb.) bağlayacaksınız.

Bu aşamadan sonra elinizdeki NFT’lerinizi (DerbyTicket NFT veya LFGLoot NFT) kullanarak yarış atınıza sahip olmak için “Varlıklar” sayfasına gidin:

LFGLoot BOX : https://beta.metaderby.com/#/assets/box

DerbyTicket BOX: https://redeem.ticket.metaderby.com/#/

DerbyTicket NFT sahiplerinin yapması gereken, DerbyTicket NFT’nizi yarış atınız için kullanmanız ya da yakmanız gerekecek. Bunun için de Common Box’a tıklayın.

LFGLoot NFT sahipleri ise yarış atını alabilmek için ‘Legandary Box’a tıklaması gerekiyor.

Sıra geldi kutu açılımına. Şimdi ilgili kutuya tıkladıktan sonra karşınıza özellikleri ve sınıfına dair bilgileri içeren bir at çıkacak. Evet bu artık sizin yarışlarda kullancağınız at olacak.

Evet artık MetaDerby yarış atınıza sahip olduğunuza göre, yarışa başlayabilirsiniz.

Yarışa Nasıl Başlarım

Öncelikle ekranınızın sol üst köşesindeki web sitesinin ‘Play’ bölümüne tıklamanız gerekiyor.

Açılan pencerede sahip olduğunuz atlar görünecek. Buradan atınızı seçin ve ‘Race’e tıklayın. Şimdi yapmanız gereken şey sadece beklemek. Yani yarışınız için diğer atlarla eşleşmeyi beklemeniz gerekiyor.

Eşleşme tamamlandığında artık yarışa hazırsınız demektir. Atınızın şeridi açılacak ve yarış başlayacak.

Yarış başladı ve heyecanlı bekleyiş sürüyor. Burada yarışan atlar arasında dereceye girmeniz gerekiyor. Dereceye girenlere ise belirli miktarda oyun içi token olan “Hoof” verilecek. Bu gibi detaylar platformun sayfasında yer alıyor. Okumak isteyenler buradaki linki tıklayabilirsiniz.

Yarış başladı ve heyecanlı bekleyiş sürüyor. Dereceye girip girmediğinizi öğrenmeye çok az kaldı.

Yakın çekimde kimin kazandığını görebiliyoruz. Buradaki yarışı “Widow Maker” adlı at (temsili) kazandı.

Yarışta başarılı olan yani dereceye giren atların ödül alma zamanı geldi.

Yukardaki ekranda yarış sonunda elde ettiğiniz gelirler ve yarış bilgilerini göreceksiniz. Yarış böylece tamamlanmış oldu. Bir sonraki yarışta görüşmek üzere.

Evet yarış sona erdi bu yazıda temel düzeyde anlatımını yaptığımız oyuna ait detaylı bilgi için platformun web sitesini inceleyebilirsiniz.

MetaDerby Hakkında

MetaDerby, play-to-earn (oyna kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunudur. Başka bir tanımla MetaDerby, metaverse’teki ilk başlangıç sermayesi olmadan kazandıran at yarışı temalı oyna-kazan oyunu. Bununla birlikte Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu olmakta.

Oynaması ücretsiz olan MetaDerby, at yarışı oyun deneyimini yeniden tanımlıyor. Örneğin “yarat-kazan arazi sistemi”, “merkeziyetsiz finans (DeFi) staking” ve “NFT pazarı”nı içeren blok zinciri tabanlı entegrasyonu ile oyunu oyuncular için erişilebilir ve kârlı hale getiriyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Oyun içerisinde yer alan yarış atları, genotiplerine göre sınıflara ayrılıyor. Örneğin, Sınıf 1 en güçlü olanı iken Sınıf 5 en zayıf at olarak tanımlanıyor. Bu atlar, günlük yarışlarda veya haftalık olarak düzenlenen turnuvalarda kendi sınıfları içinde yarışacaklar.

Oyun içinde yer alan atlar aynı zamanda derecesine göre de ayrılmaktadır. Örneğin bir atın temel derecesini belirlemeye yardımcı olan dört ana özellik bulunuyor: Nesilleri, Süratları (hız), Hızlanmaları ve Saldırganlıkları.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version