Muhabbit

BLOCKCHAIN

Oyun Devi Nexon, Bithumb’ı Satın Alıyor!

Güney Kore’nin en büyük borsası, oyun devine satılıyor.

Clock
Paylaş
Oyun Devi Nexon, Bithumb’ı Satın Alıyor!

Güney Kore merkezli oyun devi Nexon, işlem hacmi açısından Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olan Bithumb‘ı satın almaya çok yakın.

Yerel basında yer alan haberlere göre, dev oyun şirketi satın alma işlemi için 460 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı. Haber incelendiğinde Nexon’un, Başkan Lee Jung-hoon tarafından tutulan tüm Bithumb hisselerini devralmak için bu ayın başlarında bir ön anlaşma imzaladığı söyleniyor. Ancak satın alma işleminin borsanın tamamını değil sadece Bithumb’daki toplam hissenin % 65’ini içerdiği bildirildi.

Hatırlanacağı üzere Bithumb’ın başkanı Lee Jung Hon, kripto para şirketini geçtiğimiz ay satmaya karar vermişti. Bunun üzerine Huobi’nin Bithumb’ı satın almak için faaliyete geçtiği ancak anlaşma sağlanamadığı açıklanmıştı.  

Bithumb son zamanlarda yaşamış olduğu kötü olaylar nedeniyle kötü şöhretli olarak anılmaya başlandı. Çünkü borsa güvenlik güçleri tarafından üst üste, Bithumb’ın sahibinin yaklaşık 27,5 milyon dolar değerinde yasadışı kripto para faaliyetleri yaptığı gerekçesi ile baskınlara uğramış ve soruşturmalara maruz kalmıştı. 

Nexon, kripto paralar ile ilgili şirketlere ve firmalara yatırım yapması ile biliniyor. Hatta şirketin, Kore’nin üçüncü büyük borsası olan Kobit’in % 65’in üzerinde hissesine de sahip olduğu biliniyor. Nexon 2018 yılında, Avrupa merkezli borsa Bitstamp‘tan % 80 hisse de elde etmişti.

Yapılan açıklamalarda Bithumb’ın cezai kovuşturmanın bir sonucu olarak yarattığı kötü imajının, Kore merkezli oyun firması tarafından satın alınmasının ardından düzeleceği de söyleniyor. 

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar