Muhabbit

PancakeSwap’ta CFX’lerinizi Değerlendirmek İster misiniz?

PancakeSwap’ta nasıl CFX ile LP olunur öğrenmek ister misiniz?

PancakeSwap'ta

PancakeSwap’ta bCFX-BUSD paritesine likidite sağlayıp pasif gelir elde edebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde, PancakeSwap’ta Syrup havuzunda Conflux Network’ün yerel tokeni için stake işlemleri başlatılmıştı.

Şimdi bu yazımızda, bCFX-BUSD paritesi ile nasıl pasif gelir elde edebileceğinizden bahsedeceğiz.

İlk olarak cüzdanınızda CFX tutmalısınız. Eğer elinizde halihazırda CFX varsa, bunları ShuttleFlow aracılığıyla bCFX’e dönüştürmelisiniz. Konu ile ilgili detaylı rehberi, sizler için hazırladığımız YouTube videosunda bulabilirsiniz.

Eğer elinizde CFX yoksa, bu durumda BUSD’lerinizi PancakeSwap üzerinden CFX’e kolay bir şekilde çevirebilirsiniz.

Not: Bu işlem için, PancakeSwap üzerinde likiditesi bulunan herhangi bir tokeni de tercih edebilirsiniz.

PancakeSwap’ta Nasıl LP Olunur?

İlk olarak şu sayfaya gitmeniz gerekiyor. Burada göreceğiniz üzere, elinizde bulunan ve likiditesi olan herhangi bir token ile CFX alabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz “Select a currency” butonuna tıklayarak açılan listede “bCFX” tokenimizi seçiyoruz.
“Approve BUSD” butonuna tıkladıktan sonra, işlemi onaylamak adına MetaMask’ı kullanın. Onay sonrasında ise “Swap” butonu aktif hale gelecek.
Swap” butonuna tıkladıktan sonra, tekrardan MetaMask’a onay verip 10 BUSD karşılığında 31 CFX alıyoruz. (Verilen örnekteki sayılar, token fiyatına göre değişiklik gösterebilir.)

Ardından, bu adrese tıklayarak LP ekleme kısmına gidiyoruz.

Elimizdeki tokenların ne kadarı ile LP eklemek istediğimize karar veriyoruz. Sonrasında ise “Approve bCFX” butonuna tıklayıp işlemlerimizi sürdürüyoruz.
MetaMask’a onay verdikten sonra, “Supply” butonuna tıklıyoruz ve aşağıdaki görselde görebileceğiniz şekilde bir bilgi ekranı karşınıza çıkıyor. Burada, ne kadar likidite eklediğiniz ve bunun karşılığında ne kadar getiri elde edebileceğiniz hakkında bazı bilgilere erişebilirsiniz.
Buradan, “Confirm Supply” butonuna tıkladıktan sonra LP’lerimiz cüzdanımıza aktarılıyor. Ardından https://pancakeswap.finance/farms kısmından, bCFX-BUSD çiftini bulup, Enable Farm’ın altındaki “Enable” kısmına tıklayıp işlemlerimizi aktif hale getiriyoruz.
Farm işleminizi onayladıktan sonra, “Stake LP” butonu aktif hale geliyor ve bu butona tıkladıktan sonra son bir onay daha vermeniz gerekmekte.
Stake LP kısmına girdikten sonra, karşımıza çıkan yeni pencereden “Confirm”e tıklıyoruz. Bunu tamamladıktan sonra, bCFX-BUSD çiftinde farm işlemlerine başlamış oluyoruz.

Son olarak, karşımıza şöyle bir bilgi ekranı geliyor.

Bu ekranda, farm işlemi ile elde ettiğiniz CAKE’ler, “CAKE Earned” kısmında görünüyor. “Harvest” butonu ile biriken bütün CAKE’lerinizi istediğiniz zaman toplayabilirsiniz.

PancakeSwap üzerinde LP olmak işte bu kadar basit.

Daha fazla Nedir?Kimdir? ve Nasıl? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version