Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Paraguay’da bir Üniversite Bitcoin ile Ödeme Kabul Edecek!

Bunun yanı sıra öğrenciler, Dash, XRP ve Ethereum’u da tercih edebilecek

Clock
Paylaş
Paraguay’da bir Üniversite Bitcoin ile Ödeme Kabul Edecek!

Paraguay’da hizmet veren bir üniversite olan Universidad Americana, Ağustos ayından itibaren kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıkladı.

Universidad Americana’nın an itibarıyla %60’ı uzaktan olmak üzere, 17.000 öğrencisi var. Üniversite, Bitcoin, Ethereum, Dash ve XRP’yi ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planlıyor.

Universidad Americana’nın Rektörü Jiménez Agüero’ya göre, üniversitenin kripto para olarak ödeme almaya hazır olduğunu, ancak internet sitelerindeki ödeme kısmını güz dönemi başlayana kadar etkinleştirmeyeceklerini açıkladı.

Kripto paraları kabul eden birçok firmanın aksine üniversite, kripto parayı hemen itibari paraya çevirmeyecek. Rektör, bunun yerine ödemeleri aldıktan sonra karar vereceklerini açıkladı.

Jiménez Agüero, Universidad Americana‘nın kendi BT ekibiyle birlikte projeyi geliştirmek için yerel bir kripto para firması ile çalıştığını söyledi. Üniversitenin çalıştığı kripto para firmasının ismi ise henüz belli değil.

Paraguay’da Ödeme Alışkanlıkları Değişiyor!

Rektöre göre pandemi, Paraguay’da dijital ödemeleri ciddi oranda popülerleştirmiş. Şu anda kurumun aldığı ödemelerinin %70’i dijital olarak gerçekleşmiş.

Geçtiğimiz haftalarda ise, Paraguay menşeli bir eğlence şirketi olan Grupo Cinco, Temmuz ayından itibaren kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kabul edeceklerini duyurdu.

Agüero’ya göre, ülkede yer alan tüm endüstriler eninde sonunda kripto paraları kabul edecek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar