Muhabbit

PayPal, Birleşik Krallık’ta Kripto Para Hizmetleri Sunmak İçin Onay Aldı, Ancak Bazı Kısıtlamalar Var

Alınan önlemler elbette büyük olasılıkla düzenleyici standartlara uyulması ve tüketicilerin korunması için uygulanıyor.

Ödeme devi PayPal, Birleşik Krallık’ta kripto para hizmetleri sunmak için Finansal Davranış Otoritesi’nden (FCA), 31 Ekim 2023 tarihinde resmi onay aldı. Bu, ülkede kripto paraların kullanımı ve benimsenmesi açısından önemli bir gelişme ancak, hizmetlerde belirli kısıtlamalar ve gereksinimler yer alıyor.

FCA kaydındaki tescil bilgilerinde, “Bu, yeni müşterilerin işe alınmasının durdurulmasını ve mevcut müşterilerin işlevselliği tutma ve satma konusunda kısıtlanmasını içermekte ancak bunlarla da sınırlı değildir” ibareleri var.

Peki bu kısıtlamalar nedir?

Altı çizili kurala göre, PayPal’ın Birleşik Krallık’taki kripto para hizmetlerine getirilen sınırlamalar, şu anda yeni müşterileri kabul etmelerine izin vermiyor ve mevcut müşterilere de sadece sınırlı özellikler, yani kripto varlıklarını tutma ve satma imkanı sağlandığı belirtiliyor.

“Şirket, kripto varlıklarındaki mevcut teklifini genişletemez” yazan başka bir maddede genişleme sınırlamasına borsalar, ICO katılımları, staking, peer-to-peer (P2P) ve borç verme/borçlanma gibi DeFi faaliyetleri “dahil ancak bunlarla sınırlı değil” diye ekliyor.

Alınan önlemler elbette büyük olasılıkla düzenleyici standartlara uyulması ve tüketicilerin korunması için uygulanıyor.

Blockchain analiz firması Chainalysis’in Ekim 2023’te yayımladığı bir raporda Birleşik Krallık, kripto para işlem hacminde Orta, Kuzey ve Batı Avrupa’da açık ara önde yer alıyor. Ülkede gelişen kripto para endüstrisi, uygun düzenleyici çerçeveler sayesinde işletmeler ve bireyler arasında artan benimsenme oranına katkı sağlayabilir.

Ayrıca Londra’da gelişen fintech ekosistemi, kripto para faaliyetleri açısından global bir merkez olma statüsünü sağlamlaştırabilir.

PayPal, 2023 yılında Interactive Brokers, Bitstamp ve Komainu’dan sonra FCA’den kripto para hizmet onayı alan dördüncü şirket oldu.

Paypal, PYUSD için SEC’den mahkeme celbi aldı!

Haberin yazıldığı esnada yeni bir bildirim geldi ve PayPal, kendi stablecoin’i PYUSD için SEC tarafından bir mahkeme celbi aldı. Gelişmeleri size farklı bir konuda aktarabiliriz.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version