Muhabbit

PayPal Birleşik Krallık’ta Kripto Para Hizmetlerini Başlattı!

PayPal, Birleşik Krallık’ta Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin alım satım hizmetlerini vereceğini açıkladı.

PayPal

Amerika menşeli ödeme hizmetleri şirketi PayPal, Birleşik Krallık’ta kripto para hizmetlerini başlattığını duyurdu.

PayPal’un, geçtiğimiz yıl Ekim ayında ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmete açılan kripto para ürünleri, ilk kez uluslararası bir yayılım göstererek Birleşik Krallık’ta hizmete sunuldu.

Amerika’daki kripto para hizmetlerinin gayet iyi bir şekilde ilerlediğini ifade eden PayPal’un Blockchain, Kripto ve Dijital Para Birimi’nin Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte, Birleşik Krallık’ta da iyi bir ilerleme kaydedeceklerini düşündüklerini ekledi.

PayPal, İngiltere’ye Kripto Para Hizmeti Verecek!

PayPal’ın İngiltere başta olmak üzere Birleşik Krallık’taki kullanıcıları, bugünden (23 Ağustos 2021) itibaren Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) alım satımı yapabilecek.

Kullanıcılar kripto para birimlerinin fiyatlarını anlık olarak takip edebilecek. Bununla birlikte PayPal üzerinde yer alan eğitici içerikler sayesinde kripto para birimleri, alım satımı ve birçok öğe hakkında bilgi alabilecek.

Kripto Para Benimsenmesi Tüm Hızıyla Sürüyor!

Kripto para birimleri bazı ülkelerde “risk faktörü” olarak görülse de, benimsenmesi açısından önemli adımlar atan ülkeler oldu. El Salvador gibi küçük bir Orta Amerika ülkesi, Bitcoin benimsenmesi açısından en önemli adımı atan ülkelerin başında geldi.

Geçtiğimiz aylarda El Salvador Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul ettiğini duyurmuştu. Geçtiğimiz haftalarda farklı ülkelerin de El Salvador’un açtığı yoldan devam ettiğini görmekteyiz.

PayPal’un bu adımı da kripto para benimsenmesi için oldukça önemli olmakta. Birleşik Krallık sakinleri için kripto para hizmetlerinin yanı sıra eğitici içerikler de sağlayan PayPal, Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin benimsenmesi için önemli bir rol oynamakta.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version