Muhabbit

BITCOIN

PayPal Kendi Kripto Para Birimini Mi Geliştiriyor?

PayPal bu hamleyi yapacak mı?

Clock
Paylaş
PayPal Kendi Kripto Para Birimini Mi Geliştiriyor?

Büyük bir endüstri yöneticisine göre, küresel dijital ödeme devi PayPal, kripto endüstrisine resmi olarak girdikten sonra, kendi kripto para birimini çıkarabilir.

Dijital varlık yönetimi firması CoinShares’in CSO’su Meltem Demirörs, şirketin yakında kripto için destek haberini vermesinin ardından, şirketin kendi tokenini çıkarması halinde şaşırmayacağını söylüyor.

Demirörs, 21 Ekim’de CNBC’de Fast Money programında yaptığı bir röportajda PayPal’ın kripto para birimlerine destek vermesinin en sonunda kendi kripto para birimini başlatmak için bir temel oluşturabileceğini iddia etti.

Önümüzdeki 6 ila 12 ay içinde PayPal’ın birçok ödeme şirketinde gördüğümüz dijital dolar benzeri kripto para birimini piyasaya sürdüğünü görürsek şaşırmam.

Demirörs, şirketin Facebook’un Libra projesinin yönetim organı olan Libra Derneği’nden resmi olarak ayrılması sebebi ile PayPal’ın kendi tokenini piyasaya sürmekle ilgilenebileceğini söyledi. Derneğin üyesi olan PayPal, projenin Haziran 2019’daki lansmanından birkaç ay sonra ayrıldı. İddialara göre PayPal, düzenleyici kurumların Libra ile olan incelemelerinin ucunun kendilerine dokunmasını istemediğini belirtmiş.

PayPal CEO’su Dan Schulman daha sonra, PayPal’ın, düzenleme ve uyumluluk süreçlerinin temel gereksinimlere ihtiyaçları olduğunu söyledi. Ayrıca CEO, PayPal’ın “Libra ile rekabet halinde olmayacağı” bir ürün geliştirdiğini de belirtti.

21 Ekim’de PayPal, şirketin doğrudan Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin dahil olmak üzere bir dizi kripto para için “satın alma, saklama ve satma” işlemlerini kullanıcılarına sağlayacağını duyurdu. Yeni özellikle, PayPal müşterileri 2021’in başlarından itibaren PayPal’ın dünya çapında 26 milyon ortağı ile alışveriş yapmak için kripto paralarını kullanabilecek.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar