Muhabbit

PayPal Kripto Para Dünyasında Yeni Hamlelerini Yapıyor!

PayPal, kripto para cüzdan hizmeti veren Curv’ü satın aldığını doğruladı.

paypal

PayPal muhabbit

PayPal, bulut tabanlı bir altyapı sağlayıcısı ve kripto para cüzdan hizmeti veren Curv’ü satın aldığını doğruladı. İsrail merkezli şirket Curv ile yapılan anlaşmanın finansal şartları açıklanmadı. Ancak ödeme devinin, yeni satın alımını “kripto para birimlerini ve dijital varlıkları desteklemek için girişimlerini hızlandırmak ve genişletmek” amacıyla gerçekleştirdiği düşünülüyor.

Bu düşüncenin filizlenmesinde PayPal’ın Blockchain, kripto para ve dijital para birimler başkan yardımcısı ve genel müdürü Jose Fernandez da Ponte’nin sözleri etkili oldu.

“Curv’ün satın alınması, daha kapsayıcı bir finansal sistem vizyonumuzu gerçekleştirmek için yetenek ve teknolojiye yatırım yapma çabalarımızdan sadece biri.”

Jose Fernandez da Ponte

Bununla birlikte da Ponte, Curv’ün ekibiyle yaptıkları görüşmelerde, teknik yeteneklerinden, girişimci ruhlarından ve son birkaç yılda geliştirdikleri teknolojinin arkasındaki düşüncelerden etkilendiklerini ifade etti. Curv ekibini PayPal’a dahil etmekten mutluluk duyduklarını da ekledi.

Curv’ün kurucu ortağı ve CEO’su Itay Malinger de satın alım ile alakalı olumlu görüşlerini bildirdi. Daha önce sosyal medya platformu Facebook’un kripto para kolu Novi tarafından yapılan bir teklifi reddetmişti.

“Dijital varlıkların benimsenmesi hızlandıkça, inovasyon yolculuğumuza devam etmek için PayPal’dan daha iyi bir yuva olmadığını düşünüyoruz.”

Itay MalInger

Satın alım çalışmalarının 2 Mart 2021 tarihinde başladığını açıklayan PayPal, anlaşmanın bu yılın ilk yarısında tamamlanmasını beklediğini ekledi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version