Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41404.6
5.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2241.71
3.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.27
0.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $230.4
1.14%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

PayPal, Stablecoin Çıkarabilir!

Paypal, kripto para ekosistemiyle yakından ilgilenmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
PayPal, Stablecoin Çıkarabilir!

PayPal’ın kripto paralardan sorumlu Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Bloomberg News’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Biz, stablecoin üzerinde araştırmalar ve çalışmalar yapıyoruz. İlerleyen günlerde ilgili düzenleyici kurumlarla birlikte çalışmak istiyoruz.

728×90 muhabbit - PayPal, Stablecoin Çıkarabilir!300x250 muhabbit - PayPal, Stablecoin Çıkarabilir!

Stablecoin“ler, itibari para birimlerinin kripto para ekosisteminde bir karşılığı olması için değeri sabit olan kripto paralardır. USDT, USDC ve BUSD “stablecoin”lere birer örnektir.

Fernandez da Ponte sözlerine şu şekilde devam etti :

Henüz ödemeler için özel olarak oluşturulmuş bir stablecoin yok. PayPal bunu güvenli bir şekilde sağlayabilir.

PayPal’ın ilk olarak Mayıs 2021’de stablecoin başlatma olasılığı hakkında haberler çıkmıştı. Bununla beraber Avalabs, PayPal’ın stablecoin projesi için görüştüğü kurumlardan biriydi.

İlginizi Çekebilir: Stablecoin Nedir?

Geçen nisan ayında Dan Schulman, ödeme şekli olarak nakit kullanımının önümüzdeki on yıl içinde düşmesini beklediğini açıklamıştı. Ayrıca bunun kredi kartları ve banka havalesi gibi yaygın olarak kullanılan diğer ödeme yöntemleri üzerinde de olumsuz bir etkisi olacağına inanıyor.

Schulman’ın görüşlerini şu şekilde detaylandırmıştı:

Merkez bankalarının para politikasını yeniden düşünmesi gerekiyor. Çünkü insanlar kağıt para kullanmıyor diye sisteme daha fazla kağıt para sağlamanın bir anlamı yok. İşte bu çıkmaz aslında kripto paraların doğumudur.

Ekim 2020’de PayPal, ödeme yöntemi olarak kripto paraları kabul etmeye başlamıştı. O zamandan beri PayPal kripto para ekosistemine ayak uydurmak için çeşitli hizmetler sağlamaya çalışıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar