Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39409.19
1.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2160.72
3.26%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22.3
1.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $228.6
-0.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Peşpeşe İki Halving BCH-BSV… Ne Beklemeliyiz ?

Clock
Paylaş
Peşpeşe İki Halving BCH-BSV… Ne Beklemeliyiz ?

Bitcoin Cash’in blok ödülleri az önce yarılandı yani çok moda tabirle “halving” gerçekleşti… Böylece BCH blok ödülü tıpki Bitcoin’de olacağı gibi 10 dakikada üretilen coin sayısı 12.5’tan 6.25’e düştü. Her 4 yılda birde bu miktar yarı yarıya azalacak. Yani 2024 halvinginde ödül 3.125’e düşecek.

728×90 muhabbit - Peşpeşe İki Halving BCH-BSV... Ne Beklemeliyiz ?300x250 muhabbit - Peşpeşe İki Halving BCH-BSV... Ne Beklemeliyiz ?

Kardeş Bitcoinler, BCH halving

Bildiğiniz gibi 2017 yılında BCH, Bitcoin’den olaylı bir şekilde ayrılmıştı. Bu ayrılığı takip eden süreçte de aynı şekilde BSV, BCH’dan ayrılmıştı. İki coin ayrılmış olmasına rağmen hala daha Bitcoin’in enflasyon modelini takip ediyorlar. Yıllar içinde azalan bir salınımı takip eden bu modele deflationist salınım modeli diyebiliriz. Yani Bitcoin ve kardeşlerinin ürettiği coin miktarı yıllar içinde devamlı azalacak. Zaten bu da Halving’in dillere destan fiyatlaması konusunda insanları en çok umutlandıran olgunun ta kendisi… Geçmişte yazdığımız eski halvinglerde ne oldu şu anda ne beklemek lazım gibi sorulara ışık tutan analizimiz için lütfen bu haberi okuyun.

Bitcoin SV…

BCH’ın halvinginden bahsetmişken Bitcoin’in diğer kardeşi BSV’den bahsetmesek olmazdı. BSV’nin ödül yarılanmasına ise an itibari ile 40 saat var. BSV’nin de dün halving hikayesine dayanan bir fiyat hareketi yaptığını ifade etmek lazım. O yüzden bu coinleri satın alırken yakın zamanda halving geçiren LTC ve BEAM’i düşünmek lazım. Zira altcoinlerdeki halving heyecanı halvinge kadar oluyor ve daha sonra bu iki örnekte görüleceği üzere fiyat da yarılanabiliyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar