Muhabbit

Platypus Whitelist Kazanma Şansı Nasıl Elde Edilir?

Platypus Whitelist nedir? Whitelist nedir? Forking Whitelist nedir? Platypus NFT Whitelist’ine nasıl girilir?

platypus whitelist

platypuys whitelist

Platypus, çeşitli etkinliklerle kullanıcılarına “Whitelist” kazandırma şansı veriyor. Platypus Whitelist kazanma şansına gelmeden önce, öncelikle whitelist kavramının ne olduğuna değinelim. 

Whitelist Nedir? 

Whitelist, içerisinde yer alanların çeşitli ayrıcalıklara sahip olduğu bir listedir. Bu ayrıcalıklar, bir ICO’nun ön satışında yer almak, önceden alım yapabilmekle birlikte şirketten gelen e-postaların spama düşmeden direkt olarak kullanıcıların “öncelikli” klasörlerine gitmesini de kapsamakta. Bununla birlikte şirket hakkındaki bilgilerin herkesten önce bilinmesi, şirketin geleceği hakkında söz hakkı bulunma gibi ayrıcalıklar da bulunmaktadır. Bir whitelist’in kapsamı, şirketin belirlediği yönde ilerlemektedir. 

Şirkete bağlı olmasına rağmen değişmeyen nokta, whitelist’e girme şansını elde eden kullanıcıların çeşitli ayrıcalıklardan yararlanabilmesidir. 

Platypus Whitelist’leri Nedir? 

Platypus şu anda çatallanması (forking) için ve NFT’leri için whitelist oluşturmuş durumda.  
 
Platypus Forking Whitelist’i sağlıklı bir DeFi ekosistemine teşvik etmek ve vePTP sahiplerine fayda sağlamak adına oluşturulmuştur. Açık kaynak olarak yayın hayatına başlayan Platypus, kötü amaçlı kişilerin kodlarına erişim sağlamasının ardından kodlarını “güvenebileceği” belli başlı kişilere vermek amacıyla “Forking Whitelist” oluşturdu. 

Platypus-NFT-Muhabbit

Platypus NFT Whitelist’i, NFT ve DeFi dünyalarını birleştirmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Platypus NFT’si sahipleri Platypus’un “Özel Kulübü/Private Club” üyesi olmaya hak kazanacak. Bu hak ile birlikte kullanıcılar proje hakkındaki bilgilere herkesten önce ulaşacak. Bununla birlikte Platypus NFT sahipleri, DAO (Merkeziyetsiz Otonom Organizasyon) geçişi sonrasında topluluk oylamalarında verilecek olan teşviklerden de pay alabilecek. 

Platypus Forking Whitelist’e Nasıl Girilir? 

Platypus, Forking Whitelist’ine girmek isteyen ekiplere birkaç koşul sunuyor. Bunlar: 

Platypus NFT Whitelist’e Nasıl Girilir? 

Platypus, NFT Whitelist’ine alım yapmak için birçok etkinlik düzenlemekte. Geçtiğimiz günlerde NFT çizim yarışmasını başlatan Platypus, kazananlara Platypus NFT Whitelist’i, ücretsiz NFT mint şansı ile Platypus’un yerel tokenı PTP kazanma şansı verdi.  

NFT çizim yarışmasında Platypus’un resmî Twitter hesabından ayrı olarak Instagram hesabı da etkin olarak yer alıyordu. Kazanmak için yapılması gerekenler arasında Instagram hesabının takip edilmesi, paylaşımın Instagram hikayesinde paylaşılması gibi maddeler yer alıyordu. 

Platypus, farklı platformlar ile birlikte etkinlikler düzenleyerek de NFT Whitelist kazanma şansı veriyor. Geçtiğimiz günlerde Defrost Finance ile masaya oturan Platypus NFT Whitelist şansını yakalamak isteyen kullanıcılara birkaç koşul sundu. BU koşullar, iki tarafın da resmî Twitter hesaplarını takip etmek, duyuruyu beğenip retweetlemek ve c-chain adresine sahip olmak gibi basit şartlardı.  

Platypus Haftalık Etkinlikleri dahilinde NFT Whitelist’leri kazandırmaya devam ediyor. Bugün (30 Mayıs 2022) bir etkinliğin daha sona ermesi planlanıyor. Yeni etkinliklerin gerçekleştirilmesi ve daha fazla NFT Whitelist şansının dağıtılması bekleniyor. 

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version