Muhabbit

Playboy, The Sandbox’ta İlk MetaMansion Girişimi İçin Kolları Sıvadı!

İkonik “yaşam tarzı markası” Playboy, MetaMansion’ı başlatmak için NFT tabanlı Metaverse oyun platformu The Sandbox ile işbirliği yaptı.

sandbox playboy

sandbox playboy

İkonik “yaşam tarzı markası” Playboy, MetaMansion’ı başlatmak için NFT tabanlı Metaverse oyun platformu The Sandbox ile iş birliği yaptı.

11 Temmuz 2022 Pazartesi günü yapılan bir duyuruya göre, Playboy malikanesinin bu sanal versiyonu, bir dizi oyun, sosyal ve programlanmış etkinliğin yanı sıra, firmadan gelecek NFT koleksiyonlarını içerecek.

MetaMansion ayrıca Playboy’un Ekim 2021’de her biri yaklaşık 800 dolara satılan 11.953 tokenlaştırılmış tavşan avatarından oluşan Rabbitars NFT projesini de temel alıyor. Bu NFT’lerin Hodler’ları yakında söz konusu sanal konakta ayrıcalıklı deneyimlere erişebilecekler. Ancak, ayrıntılar ve lansman tarihi henüz detaylandırılmış değil.

OpenSea’deki Rabbitar NFT’lerinin taban fiyatı 0.19 Ether (ETH) veya kabaca 206 dolar seviyesinde seyrediyor. Bu rakam, NFT’lerin Ekim 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana %74.25’lik bir düşüş yaşadığına işaret ediyor.

Playboy

Playboy MetaMansion’ına Komşu Olmak Mümkün!

The Sandbox ayrıca, kullanıcıların komşu NFT arazilerini bu çeyreğin sonlarında MetaMansion’a bağlayabileceklerini belirtti. Bir kullanıcının Aralık 2021’de The Sandbox tabanlı Snoopverse’te Snoop Dogg’un komşusu olmak için 450.000 dolar ödediği göz önüne alındığında, bu oldukça cazip bir fırsat olarak dikkat çekiyor.

Konuya dair konuşan The Sandbox Operasyonlar Müdürü ve Kurucu Ortağı Sebastien Borget, şu sözleri dile getirdi:

“Playboy, nesilleri aşan ve Web3’e erken dönemde, başarılı bir şekilde adım atan cazibesi, yaşam tarzı ve eğlence içeriğiyle artık bir sembol haline gelmiş bir oluşumdur.”

Playboy, Nifty Gateway aracılığıyla bir dizi tokenize edilmiş orta sayfa içeriği ürettikten sonra Nisan 2021’de NFT piyasasına giriş yaptı. Bazı markalar hızlı para kazanma fırsatı gibi göründüğü için kısa vadeli hedeflerle NFT sektörüne giriyor. Ancak, Playboy’un MetaMansion’ı bir ayı piyasası sırasında başlattığını düşünürsek, sektöre yönelik planlarının uzun vadeli olduğunu düşünmek çok da yanlış olmaz. 

İlginizi çekebilir: The Sandbox Metaverse’üne “Sanal Çılgınlık” Geliyor!

The Sandbox, popüler şahsiyetler ve markalardan uzun bir ana akım ortaklıklar listesi oluşturmayı başardı ve bu da projeyi göz kamaştırıcı bir hale getirdi. Söz konusu ünlü isimler ve markalar arasında Care Bears, Warner Music, The Walking Dead, Snoop Dogg, Deadmau5, Atari, The Smurfs ve Adidas yer alıyor.

CoinGecko’dan edinilen verilere göre, The Sandbox’ın (SAND) fiyatı son yedi gün içinde %7,9 düşerek 1,11 dolara geriledi. Tokenın toplam piyasa değeri 1,4 milyar dolar seviyesinde seyrediyor ve bu da onu piyasadaki hacim olarak en büyük 40. kripto varlık yapıyor. Genel olarak, SAND’ın fiyatı, Kasım 2021’in sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.40 dolardan bu yana %86.8 düştü.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version