Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44046
0.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2361.13
0.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.65
17.40%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $240.7
2.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Polygon Blok Zinciri Ethereum’dan Daha Hızlı Büyüyor!

Polygon blok zinciri, yaptığı anlaşmalar sonucunda daha fazla kullanıcıya ulaştı!

Clock
Paylaş
Polygon Blok Zinciri Ethereum’dan Daha Hızlı Büyüyor!

Polygon (MATIC), adres sayısında Ethereum’dan daha düşük bir sayıya sahip olmasına rağmen, Ethereum’dan daha hızlı bir şekilde yeni adresler ekleniyor. Aynı süre için Ethereum ağı üzerinde oluşturulan cüzdan sayısı 710,000 iken, Polygon blok zinciri yaklaşık 3 milyona cüzdan adres ekledi.

728×90 muhabbit - Polygon Blok Zinciri Ethereum'dan Daha Hızlı Büyüyor!300x250 muhabbit - Polygon Blok Zinciri Ethereum'dan Daha Hızlı Büyüyor!

Polygonscan verilerine göre, Polygon toplam oluşturulan benzersiz adres sayısı 98,017,344. Buna karşılık, Ethereum ağında oluşturulan benzersiz adres sayısı sayısı 171,085,343.

Polygon, günlük oluşturulan cüzdan adresleri sayının 10.000’in üzerine çıkmaya başladığından beri sürekli olarak büyümeye devam etti. Polygon blok zincirinde Mayıs ayından bu yana aktif adreslerin sayısı %1600 artış gösterdi. Bu gelişmeler de “token” fiyatına yansıdı.

Oyun Sektöründe Polygon

NFT’lere ek olarak, Polygon artık oyun dApp’leri için popüler bir blok zinciridir. Yakın zamanlarda Polygon, Gamee ile ortaklık kurdu. Yapılan ortaklık ve oynanan oyunlar aslında Polygon’un şu anda benzersiz adreslerdeki yükselişinin nedenlerinden biri. DappRadar verilerine göre son 7 gün içinde Polygon, 336.000’den fazla yeni kullanıcıya ulaştı.

NFT Sektörüne Polygon

1 Ay önce Polygon, dApp’ler ve bunun üzerine kurulu akıllı sözleşmeler için gizliliği artırmak için Mina Protocol ile entegre edildi. Polygon, Zero-knowledge proofs protokolü Mina ile birleştiğinden beri, NFT toplayıcılarının blok zincirlerinde karşılaştığı güvenlik ve gizlilik zorluklarını çözebildi.

Polygon artık çok popüler bir NFT pazarı olan OpenSea’ya entegre oldu. Eylül ayında OpenSea pazarındaki tüm işlemlerin %49’u Polygon üzerinde yapıldı. Bununla birlikte Polygon üzerinden alınan NFT sayısı neredeyse Ethereum’dan daha fazla.

Ethereum’a kıyasla Polygon, işlemlerde hem daha hızlı hem de işlem maliyetleri daha düşük. Polygon, Ethereum ağında işlemleri daha hızlı ve daha ucuz yapmak için oluşturuldu.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar