Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $41879.86
5.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2224.96
2.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $21.69
-0.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.2
1.81%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Pompliano: Bitcoin’in Tükettiği Enerji Bir Sorun Olarak Görülmemeli!

Popüler influencer Anthony Pompliano (Pomp), Bitcoin’in tükettiği enerji ile ilgili CNBC’ye açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
Pompliano: Bitcoin’in Tükettiği Enerji Bir Sorun Olarak Görülmemeli!

Popüler influencer Anthony Pompliano (Pomp), Bitcoin’in tükettiği enerji ile ilgili CNBC’ye açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’in tükettiği enerjinin bir sorun olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayan Pomp, dünyadaki önemli şeylerin enerji tükettiğini belirtti.

728×90 muhabbit - Pompliano: Bitcoin'in Tükettiği Enerji Bir Sorun Olarak Görülmemeli!300x250 muhabbit - Pompliano: Bitcoin'in Tükettiği Enerji Bir Sorun Olarak Görülmemeli!

Önemli olan her şey enerji tüketiyor.

Bitcoin’e karşı sürekli olarak eneerji tüketimi ve çevresel faktörlerle ile argüman üretilmesinin yanlış olduğunu söyleyen Pomp, aynı durumun ABD doları için de geçerli olduğunu açıkladı. Bankalar, ATM’ler ve veri merkezlerinin de fazlasıyla enerji tükettiğinin altını çizen Pomp, enerji tüketiminin gerekli olduğunu söyledi.

Bitcoin ağında ABD doları hizmetlerinde olduğu gibi lineer bir enerji tüketimi artışı olmadığının da altını çizen Pomp, günümüz bankacılığı tarafında bu enerji tüketiminin lineer şekilde arttığının altını çizdi.

Gerçekleşen programda bahsedilen bir raporda Bitcoin’in, Google ve Facebook’tan tam 8 kat enerji harcadığı belirtilirken, göreceli olarak daha küçük bir sektörün bu kadar enerji tüketiminin doğru bulunmadığı argümanı da tartışıldı.

Bazi Ülkelerin Enerji Kullanımına Eşit

Cambridge verilerine göre Bitcoin ekosistemi saat başına “125 terawatt” elektrik tüketmekte. Bu enerji kullanımı da Filipinler ya da Şili gibi ülkelerin enerji kullanımına yakın bir rakam olarak öne çıkmakta. Oldukça uzun zamandır tartışılan Bitcoin ve enerji sarfiyatı, New York Digital Investment Group tarafından açıklanan rakamlara göre 2030 yılında yaklaşık olarak dünyadaki enerji kullanımının yüzde 0.9’unu oluşturacak.

Bitcoin ve enerji sarfiyatı konusu hakkında sizin görüşünüz nedir?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar