Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $42011
-3.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2235.37
-4.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.07
7.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.9
-3.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Popüler Kripto Para Borsasından Stablecoin Hamlesi!

Popüler kripto para borsası stablecoin çıkarmak için hazırlıklara başladı!

Clock
Paylaş
Popüler Kripto Para Borsasından Stablecoin Hamlesi!

Popüler kripto para borsası FTX’ten stablecoin hamlesi geldi. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, The Big Whale’e yaptığı açıklamalarda, FTX olarak stablecoin çıkarmak istediklerini ifade etti.

“Bunu yapmayı biliyoruz ancak erteliyoruz çünkü bir dereceye kadar. Bu konuda iş birliklerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Gerçekten heyecan duyacağımız ortakları bulduğumuzda, muhtemelen çok da uzak olmayan bir gelecekte bu konuda bizden bir şeyler duyacaksınız.”

728×90 muhabbit - Popüler Kripto Para Borsasından Stablecoin Hamlesi!300x250 muhabbit - Popüler Kripto Para Borsasından Stablecoin Hamlesi! FTX CEO’su Sam Bankman-Fried

İlginizi Çekebilir: Wideangle’dan FTX İş Birliği! Lansmanın Ana Sponsoru FTX TR Oldu!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried stablecoin projesi hakkında detayları vermese de, rakibi Binance’in 2019 yılının eylül ayında Paxos ile ortaklaşa yerel stablecoini BUSD’yi piyasaya sürdüğünü de hatırlatalım. Aralarında ezeli rekabet olduğu bilinen Binance’in stablecoini BUSD ise şu anda Tether ve USDC’den sonra geliyor. BUSD toplam 22 milyar dolar civarındaki arzı ile piyasadaki en büyük üçüncü stablecoin olarak listede yerini alıyor.

stablecoin 1200x600 - Popüler Kripto Para Borsasından Stablecoin Hamlesi!
(Kaynak: The Block Research)

Kripto Para Borsası FTX Ayı Piyasasında da Birçok Yatırım Yaptı!

Kripto para borsası FTX ayı piyasasında da yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere kripto para borç verme şirketi olarak bilinen Voyager Digital şirketi iflası sonrası varlıklarını satışa çıkardığını açıklamıştı. Satışa çıkan varlıklar için ise Binance ve FTX borsası karşı karşıya gelmişti. Yapılan müzayede sonrasında ise kazanan taraf ise FTX borsası olmuştu. Kripto para borsası FTX US, kazandığı teklif sonucunda iflas eden Voyager Digital’in hisselerini 1,4 milyar dolara satın almıştı. FTX borsasının ayı dönemi içerisinde Robinhood’un (HOOD) yüzde 7,6 hissesini satın aldığını da hatırlatalım.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar