Muhabbit

Popüler “Tabut Dansı” Videosu NFT Olarak Satıldı

Mezarcı dayılar ‘Tabut Dansı’ videosu ile yine gündemde

NFT dünyası genişliyor ve sosyal medyada gördüğümüz her şeyin NFT’si çıkarılabiliyor. Sosyal medyada bir ara çok popüler olan “Tabut Dansı” videosu NFT haline getirildi ve 327 ETH‘a satıldı.

“Tabut Dansı” sosyal medyada ilgi çeken bir danstı. 6 kişinin bir tabutu omuzlarında taşırken ilginç danslar ettiği video, sosyal medyada neredeyse her konuda kullanıldı. Belli aralıklarda hâlâ gündeme gelen video, bu sefer NFT olarak karşımıza çıktı.

https://youtu.be/buslVek_LsM

Tony Igy’nin Astronomia şarkısıyla dans edilen videoyu YouTube’a Benjamin Aidoo ve Matthew ‘DigiNeko’ Odrick yüklemişti. Yine bu kişilerin çalışmasıyla NFT haline getirilen video, bir vakıftaki açık artırmaya konuldu.

Açık artırma öncesinde elde edilecek gelirin %50’sinin, Ukrayna’daki savaş mağdurlarına destek amacıyla bağışlanacağı açıklandı. Açık artırmaya çıktıktan kısa süre sonra bir kişi NFT’yi 327 ETH’a (yaklaşık 1 milyon dolar) satın aldı.

Bir zamanlar sosyal medya kullanıcılarını güldüren ve eğlendiren videoyu NFT’ye dönüştürerek, savaş mağdurlarına destek olma fikri birçok kişiden övgü aldı.

NFT Nasıl Yapılır?

NFT yapmak aslında çok kolay bir işlem, sadece yapılacakları bilmeniz gerekiyor. Aracı bir uygulama ile dijital varlığınızı (resim, video gibi) NFT’ye dönüştürüyorsunuz. Buna “NFT minting” adı veriliyor. NFT’ye dönüştürülme sürecinde dijital varlığınız şifrelenerek blok zinciri algoritmasına dönüşüyor.

Burada kullanıcının yapması gerekenler çok basit. Öncelikle bir kripto para cüzdanına sahip olmasına gerekiyor. Sonrasında hangi ağda (BNB, ETH, AVAX gibi) NFT’sini çıkarmak istediğine karar vermesi gerekiyor. Sonrasında da çıkarmak istediği ağın istediği işlem ücreti için o ağı yerel parasına ihtiyacı var. Geri kalan yazılımsal işlemleri, aracı uygulamalar hallediyor.

NFT mint edildikten sonra istediğiniz adrese yollayabilir veya NFT pazar yerlerinde satışa koyabilirsiniz.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version