Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44429.79
2.87%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2367.16
0.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.11
14.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $239.1
2.84%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Powerbridge, Kripto Para Madenciliği Ekipmanı Satın Aldı!

Powerbridge Technologies, 5.600 adet kripto para madenciliği ekipmanı satın aldı!

Clock
Paylaş
Powerbridge, Kripto Para Madenciliği Ekipmanı Satın Aldı!

Teknoloji şirketi Powerbridge Technologies, 25 Ağustos’ta şirketin Cryptodigital Holdings Ltd ile birlikte kripto para madenciliği ekipmanı satın aldığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Powerbridge, Kripto Para Madenciliği Ekipmanı Satın Aldı!300x250 muhabbit - Powerbridge, Kripto Para Madenciliği Ekipmanı Satın Aldı!

Anlaşmaya göre Powerbridge Technologies, toplamda 5.600 adet Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) madencilik makinesi satın alacak. Madencilik ekipmanlarının teslimatı ise Ekim ayından itibaren başlayacağı belirtildi.

5.600 adet kripto madencilik ekipmanlarından, 2.000 adeti BTC madenciliği için kalan 3.600 adet ekipman da ETH madenciliği için kullanılacak. BTC madenciliği için belirlenen 2.000 adet makina modelleri ise Antminer S19 Pro, Antminer S19 ve diğer yüksek hash oranlı makinalardan oluşuyor. ETH madenciliği için kullanılacak makineler ise RTX 3070 ve RTX 3060 Ti modelleri tercih edilmiş. Hash oranlarının Bitcoin için 200 PH/s, Ethereum için de 1.700 GH/s olması bekleniyor.

Powerbridge Technologies’in Finans Direktörü Steward Lor, haberler hakkında şunları söyledi:

Aldığımız kripto para madenciliği ekipmanlarını uygun bir şekilde çalışmaya başladıktan sonra, Bitcoin ve Ethereum üretim kapasitemizde iyi bir artış görmeyi bekliyoruz. BTC ve ETH için hash gücümüzü artırmak için kripto madenciliği makinelerine yatırım yapmayı ve makineleri satın almaya devam etmeyi planlıyoruz.

Teknoloji şirketi, kripto para madenciliğine adım atmadan önce, SaaS çözümleri ve blockchain uygulamalarıyla ilgilenen bir vizyona sahipti. SaaS, kullanıcıların bulut tabanlı uygulamalara internet üzerinden bağlanmasını ve bunları internet üzerinden kullanmasını sağlar. Kısaca bir bulut hizmeti diyebiliriz. Bununla birlikte yapılan bazı açıklamalara göre Powerbridge SaaS ile e-ticaret, tedarik zinciri, veri zekası ve IoT uygulamalarını bunun dışında cihazları için de yapay zeka, big data ve IoT sunan SaaS platformlarını entegre ediyor.

Powerbridge Technologies’in hisseleri, 25 Ağustos’tan sonra değeri %10’dan fazla arttı.

Kripto Para Madencileri İçin Belirsiz Günler

Powerbridge Technologies, yaklaşık 6.000 yeni makinesiyle madencilik pazarında bir etki yaratmaya hazırlanırken, halihazırda sektörde olan birçok kişi de gelen yasaklara uyum sağlamak için mücadele ediyor. Bu mücadeleyi daha çok Çin’de yaşanan regülasyonlardan muzdarip olan ve bölgede faaliyet göstermeleri yasaklanan madenciler için geçerli olduğunu söyleyebilirz.

İşler o kripto para madenciliği yapanlar için o kadar kötüye gitti ki Çin’in Yunaan gibi bazı eyaletlerinde hidroelektrik enerji kullanımı hükümet tarafından kesildi.

Yunaan’daki yerel hükümet, kripto para madenciliği yapan şirketlerin 24 Ağustos’tan önce bölgedeki tüm madencilik makinelerini kaldırmaları konusunda uyardı. Hükümetin bu talepleri karşılanmazsa, ilgili birimleri madencilik için çalıştırılan makineler zorla sökmek için organize olacak.

Bununla birlikte kripto madenciliği İran’da da yasaklanmıştı. Yeni gelişmelerle beraber İran, kripto para madenciliği ile uğraşan şirketlerin Eylül ayında faaliyete başlamalarına yeniden izin vereceğini söyledi.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar