Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $27417.65
-0.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $1641.26
-1.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $9.29
0.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $211.7
-1.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Profesyonel Yatırımcıların Çoğu Bitcoin’i Balon Olarak Görüyor!

Bitcoin gerçekten de bir balon mu?

Clock
Paylaş
Profesyonel Yatırımcıların Çoğu Bitcoin’i Balon Olarak Görüyor!

Bank of America, profesyonel yatırımcıların çoğunun dünyanın en bilinen kripto para birimi konusunda pek iyimser olmadığını tespit eden yeni bir anket yayımladı.

CNBC’nin bildirdiğine göre, Nisan ayı BofA Fon Yöneticisi Anketi’ne katılan profesyonel yatırımcıların %75’i Bitcoin’i bir “balon” olarak gördüğünü söyledi.

728×90 muhabbit - Profesyonel Yatırımcıların Çoğu Bitcoin'i Balon Olarak Görüyor!300x250 muhabbit - Profesyonel Yatırımcıların Çoğu Bitcoin'i Balon Olarak Görüyor!

Ankette, yönetim altındaki varlıkları toplamda 533 milyar $ olan 200 katılımcı ankete katıldı. Katılımcıların sadece %16’sı Bitcoin’in bir balon olmadığını söylerken, %10’u bu konu hakkında çekimserdi.

image - Profesyonel Yatırımcıların Çoğu Bitcoin'i Balon Olarak Görüyor!
Kaynak: Yahoo Finance / BofA Global Fun Manager Survey

Ankete katılanların %30’undan fazlası, Bitcoin’i hızlı fiyat değerlenmesi yaşayan ve çok sayıda spekülatif yatırımcıya sahip bir varlık olarak nitelendirdi. Ankete katılanların %27’si Bitcoin’in en popüler ticaret aracı olduğunu söylerken, %10’luk bir kesim BTC’nin 2021’de teknoloji hisselerinden çok daha iyi performans göstereceğini tahmin etmekte.

En son BofA anketi, bankanın analistlerinin kısa süre önce kripto para birimini “son derece değişken”, “kullanışsız” ve çevresel açıdan felaket bir varlık olarak eleştirmesinin ardından Bitcoin ile ilgili ciddi bir şüphecilik gösteriyor.

Diğer büyük Amerikan bankaları dijital varlıklar konusunda iyimser bir tutum sergilemeye başladı bile. Goldman Sachs, müşterilerinin %40’ının Mart 2021 itibarıyla hali hazırda kripto paralara yatırım yaptığını açıkladıktan sonra, Sachs bir Bitcoin ürünü hazırladığını açıkladı. Ayrıca JPMorgan, Bitcoin’i bir hazine varlığı olarak tutan şirketlerin hisse senetlerini içeren bir borçlanma aracı portföyü olan Cryptocurrency Exposure Basket’i kullanıcılarına sundu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar