BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Pundi X’in Pos’una PayPal Desteği Geldi

Yeni entegrasyon ile birlikte Xpos PayPal aracılığıyla ödeme kabul ediyor. 

Yayın:

-

pundix xpos

Türk yatırımcılar tarafından oldukça sevilen Pundi X (NPXS) yeni entegrasyonu ile karşımızda.

Singapur merkezli blockchain firması Pundi X pos cihazı “Xpos” ile kripto ödemeleri sağlamakta.

Yeni entegrasyon ile birlikte Xpos, PayPal aracılığıyla ödeme kabul ediyor.

PayPay entegrasyonu ile birlikte Xpos, 30 farklı ülkeden ödeme kabul edebilir hale gelmiş durumda. Yeni güncelleme ile tüm cihazlara dağıtımı başlanan entegrasyon, 2 hafta içerisinde ABD’de bulunan tüm Xpos’lara ulaşmış olacak. Bugün itibariyle ise ABD’de bulunan kullanıcılar, PayPal aracılığı ile ödeme kabul etmeye başlayabilecek.

Kullanıcı Talebi

Pundi X, kullanıcı geri bildirimleri kapsamında PayPal entegrasyonunu getirdiğini de açıkladı. Twitter üzerinde yapılan değerlendirme sonucu Xpos sahiplerinin yüzde 70’i PayPal desteğini istediklerini belirtmişti. Ekip de bu isteğe kayıtsız kalmamış görünüyor.

Yapılan ankette kullanıcılarına WeChat Pay, Alipay, GoPay ve benzeri birçok ödeme yöntemi seçeneği sunulmuştu. Anket sonucunda ise yüzde 70’lik kesim PayPal’ı seçmiş durumda.

Yeni entegrasyon sayesinde Xpos cihazlarına kredi kartı ile ödeme desteği de getirilmiş oldu.

Konu ile ilgili olarak Pundi X CEO’su Zac Cheah şunları söylüyor:

PayPal lider bir ödeme şirketi. Kendileri ile oluşturduğumuz entegrasyon blockchain tabanlı servislerin adaptasyonuna büyük katkı sağlayacak. Bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşabiliriz.

PayPal ise geçtiğimiz günlerde platformuna Bitcoin (BTC) desteği getireceği dedikodusuyla piyasayı hareketlendirmişti. Hali hazırda PayPal, kripto para şirketleri ile çalışmakta.

Paxful ve LocalBitcoins ile entegrasyonu bulunan şirket, geçtiğimiz hafta KuCoin’in P2P platformuna da entegrasyon oluşturarak itibari para birimi için yeni bir kapı oluşturmuştu.

Pundi X

Pundi X (NPXS) ise geçtiğimiz yıllarda önemli bir “hype” yakalamıştı. O dönemde henüz önde gelen borsalarda listelenmeyen Pundi X, Idex gibi merkezsiz borsalarda işlem görmekte idi. Çok ciddi bir yükseliş yaşayan NPXS, bazı yatırımcılarına 10 kattan daha fazla kazandırmıştı. İlerleyen dönemde Binance gibi borsalarda listelenmeye başlayan NPXS tokeni uzun soluklu bir düşüş eğilimine girmişti.

NPXS Grafiği

BTC paritesinde oldukça düşen NPXS’in bazı borsalarda BTC paritesi kaldırılmıştı. Entegrasyon duyurusu ile birlikte NPXS fiyatı yüzde 8’lik bir artış yaşamış durumda.An itibariyle NPXS tokeni 0.00014 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Sizin NPXS yatırımınız bulunuyor mu?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

YouTube, Kripto Para Dünyasına Karşı!

YouTube, bir kripto para odaklı kanalı daha kapattı.

Yayın:

-

Kripto para karşıtı YouTube

YouTube, kripto para dünyasına karşı katı olan tutumunu bir kez daha gösterdi. Aaron ve Austin Arnold kardeşlerin kripto para birimleri üzerine paylaşım yaptıkları YouTube kanalı Altcoin Daily, YouTube tarafından askıya alındı.

Kanalın sahipleri Arnold kardeşler, 31 Temmuz tarihinde sosyal medya platformu Twitter’dan 214 bin aboneye sahip Altcoin Daily isimli YouTube kanallarının YouTube’un “yasa dışı aktivitelere teşvik ettiği” gerekçesiyle kapatıldığını paylaştı.

Paylaşımda yasa dışı aktiviteleri asla ama asla teşvik etmediklerini ve reklamını yapmadıklarını dile getiren kardeşler, YouTube ekibinden kararın yeniden gözden geçirilmesini rica ettiler. Sonraki paylaşımlarında da Twitter’daki 27 bin takipçilerinden ve kripto para dünyasından destek olarak YouTube ile iletişime geçmelerini istediler.

Paylaşımın ardından, kripto para dünyasının ünlü isimlerinden kardeşlere destek yağdı. Hatta Altcoin Daily kanalının geri getirilmesi için change.org kampanyası bile başlatıldı.

Tarihler 3 Ağustos’u gösterdiğinde ise Altcoin Daily topluluğunu sevindiren bir olay yaşandı. Kripto para dünyasından birçok ismin olaya müdahil olması ve YouTube tarafından yapılan incelemelerden sonra Altcoin Daily kanalı yayın hayatına geri döndü.

İlk Vukuat Değil!

Başından beri kripto para dünyasına çekinceli olarak bakan YouTube, 2019 yılının sonlarına doğru birçok kripto para ilişkili kanalı ve videoyu sisteminden kaldırmıştı. Geçtiğimiz ay Bitcoin.com’un resmî YouTube kanalı da YouTube’un topluluk politikasına uymadığı gerekçesiyle askıya alınmıştı. Ardından tıpkı Altcoin Daily gibi Bitcoin.com’un YouTube kanalı da tekrar açılmıştı.

Kripto para dünyası ile pek iyi ilişkiler içerisinde olmayan YouTube, birçok yatırımcı ve bu sektöre emek veren insan tarafından eleştiriliyor. Bu eleştirilerin büyük bir kısmı ise giveaway scam kurgulayan birçok dolandırıcı YouTube kanalı dururken yüksek takipçili ve topluluk tarafından tanınan kanalların YouTube tarafından hedef alınması. Eleştirel yönünü bir kenara bıraktığımızda kripto para dünyasının tanınan şirketlerinden Ripple’ın bu eleştirileri haklı çıkartacak bir konuda YouTube’a dava açtığı biliniyor. Ripple, geçtiğimiz aylarda YouTube’un Ripple’ı kötüleyen ve dolandırma amaçlı olaylarda kullanmaya çalışan kanalları kontrol etmediği ve kapatmadığı gerekçesiyle dava etmişti.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Whale Alert Eski Ripple CEO’sunun Ne Kadar XRP Sattığını Açıkladı!

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Yayın:

-

Whale Alert Jed McCaleb XRP

Whale Alert tarafından yapılan açıklamaya göre eski Ripple CEO’su Jed McCaleb’in 2020’de ne kadar XRP satışı yaptığı ortaya çıktı.

Yapılan açıklamada yılbaşı itibariyle 3 Ağustos’a kadar Jed McCaleb tarafından satışı yapılan XRP’lerin 375 milyon adet olduğu açıkladı.

Ortalama değeri hesaplanan XRP’lerin değeri ise yaklaşık 75 milyon $. Günlük ortalama 1.74 milyon XRP satan McCaleb’in XRP satışlarından elde ettiği günlük gelir ise 374.200 $ etmekte. 2019 yılında gerçekleştirdiği satışlara oranlar yüzde 266 daha fazla XRP satan eski CEO’nun yıl sonuna kadar toplamda 630 milyon XRP satacağı hesaplanmış durumda. McCaleb’in Ripple ile olan sözleşmesinde 4 Milyar XRP daha bulunuyor.

Anlaşma Gereği Veriliyor

Ripple ile yaptığı anlaşma gereği XRP’leri bulunan McCaleb, elindekilerin tümünü aynı anda satamıyor. Yapılan anlaşmada McCaleb’in satışlarına limit getirilmiş durumda. Aşırı satış durumunda fiyat noktasında bir olumsuzluk oluşma ihtimali sebebiyle sınırlandırma getirilen XRP’lerin her ay başında belirli bir miktarının kilidi açılmakta. Whale Alert ise her ay başında McCaleb cüzdanlarındaki kilitleri açıklıyor.

90.000’den fazla transferi izleyerek McCaleb’ın cüzdanlarını tespit eden Whale Alert, birçok cüzdanı ortaya çıkarmış durumda.

2014 ve 2019 yılları arasında toplamda 1.05 milyar XRP satışı tespit ettiğini belirten hesap, satış ortalamasının ise 0.129 $ olduğunun altını çiziyor. Bu satışlardan McCaleb’in elde ettiği gelir ise 135 milyon $.

4.7 Milyar XRP Daha Var

Eski CEO’nun kilitli cüzdanında 4.7 milyar XRP’nin daha bulunduğunu açıklayan Whale Alert, bu miktarın dolaşımda bulunan XRP miktarının yaklaşık yüzde 5’in tekabül ettiğinin altını çizmekte.

Satışlar Fiyatı Etkiliyor Mu?

Uzun zamandır McCaleb tarafından yapılan satışların XRP fiyatında satış baskısı oluşturduğu söyleniyor. Whale Alert ise tam tersini söylüyor. XRP işlem hacimleri incelendiğinde McCaleb tarafından yapılan satışların oluşturduğu etki son derece düşük.

1-7 Ağustos 2017 tarihinde 2.5 milyon XRP satan McCaleb’in sattığı miktarın toplamda 741.000 $ olduğunu belirten hesap, aynı hafta içerisinden Bitstamp’te XRP/USD paritesindeki işlem hacminin 127 milyon XRP olduğunun altını çiziyor. Sadece hacim tarafını incelemenin yeterli olmadığını kabul eden Whale Alert yine de satışların etkisinin düşünülenin çok altında olduğunu belirtmekte.

Sizce McCaleb’in satışları XRP fiyatını olumsuz yönde etkiliyor mu?

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184