Muhabbit

Purpose Investments, 3 Kripto Para ETF’si Daha Sunacak!

Purpose Investments, üç yeni ETF teklifi sunmayı planladığını açıkladı.

btc etf muhabbit

btc etf muhabbit

Kanada merkezli varlık yöneticisi Purpose Investments, üç yeni ETF teklifi sunmayı planladığını açıkladı.

Purpose Investments, Kanada’nın menkul kıymetler düzenleyicisi SEDAR’a kripto para borsasında işlem gören üç fonu daha listelemek amacıyla başvuruda bulundu. Purpose Crypto Opportunities ETF (Purpose Kripto Para Fırsatları ETF), Purpose Bitcoin Yield ETF (Purpose Bitcoin Kazancı ETF) ve Purpose Ether Yield ETF (Purpose Ether Kazancı ETF) olarak adlandırılan tekliflerin aktif olarak yönetilmesi planlanıyor.

Varlık yöneticisinin Bitcoin ve Ethere ETF’leri 2021 yılının başlarında onaylanmış ve piyasaya sürülmüştü. Bugün (20 Ekim 2021) yeni ETF’lerini açıklayan Purpose Investments’ın, bu tekliflerinin de onaylanması bekleniyor. Mevzu bahis “Kazanç ETF’lerinin” türev tabanlı bir strateji uygulayarak Bitcoin ve Ethereum’a doğrudan veyahut dolaylı olarak bir “maruz kalma” ile aylık getiri sunması amaçlanmakta.

Purpose Investments, bu iki “Kazanç ETF’sinin” yöneticisi olarak görev yapacak. Özel yatırım yöneticisi Neuberger Berman Breton Hill ULC, Crypto Opportunities fonu için bağımsız bir alt danışman olarak görev yapacak. Kanada merkezli varlık yöneticisi ayrıca, merkeziyetsiz finansa (DeFi) “maruz kalma” sunan özel bir fon başlatmayı planladığını açıkladı.

SEC İlk Kez Bir Bitcoin ETF’si Kabul Etti!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yıllardır beklenen onayı sonunda verdi. Kanada’dan sonra Amerika’nın da düzenleyici birimi kripto paralara “maruz kalma” odaklı bir ETF’yi onayladığını duyurdu.

Daha fazla bilgi için:

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version