Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $39451.29
1.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2166.02
2.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $22
-0.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $229
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

PwC Venezuela Twitter Hesabı Çalındı! Hesaptan Sahte XRP Haberleri Paylaşıldı!

Saldırganların yeni hedefi tanınmış hesaplar

Clock
Paylaş
PwC Venezuela Twitter Hesabı Çalındı! Hesaptan Sahte XRP Haberleri Paylaşıldı!

Big Four’un muhasebe şirketi PwC Venezuela’nın Twitter hesabı, bir siber saldırgan tarafından ele geçirildi. Saldırgan, saatlerce sahte Ripple dağıtımı vaadiyle linkler paylaştı.

Saldırgan, PwC Venezuela’nın Twitter hesabını ele geçirdikten sonra düzenli olarak tweetler attı. Saldırgan en azından 8 saat boyunca hesabı kullandı. Bu süreçte XRP’yi öven tweetler atan saldırgan, paylaştığı linkler ile de yatırımcıların dikkatini çekmeye çalıştı.

728×90 muhabbit - PwC Venezuela Twitter Hesabı Çalındı! Hesaptan Sahte XRP Haberleri Paylaşıldı!300x250 muhabbit - PwC Venezuela Twitter Hesabı Çalındı! Hesaptan Sahte XRP Haberleri Paylaşıldı!

PwC Venezuela’nın Twitter hesabının 37.000 takipçisi olduğu düşünülünce hesaba güvenerek paylaşılan linklere çok sayıda tıklanma olduğu düşünülüyor. Linkleri tıklayan yatırımcılar şu anda saldırganın hedefi durumda.

Yazının yazıldığı an itibarıyla yetkililerin PwC Venezuela’nın Twitter hesabını geri almış olduğu gözüküyor. Hesaptan siber saldırganın tweetleri silinmiş durumda ancak saldırıyla alakalı herhangi bir uyarı da yapılmamış gözüküyor.

PwC Venezuelanin Twitter hesabi 711x600 - PwC Venezuela Twitter Hesabı Çalındı! Hesaptan Sahte XRP Haberleri Paylaşıldı!

Hacker Saldırıları Dünya Genelinde Devam Ediyor

Kripto paraların benimsenmesi arttıkça saldırı haberleri de artmaya devam ediyor. Yakın zamanda FBI’ın paylaştığı bir rapora göre yapılan saldırıların %72’si DeFi platformlarına oluyor. FBI‘ın 29 Ağustos 2022 Pazartesi günü yayımladığı raporda şu ifadelere yer verildi:

“Ocak 2022 ile Mart 2022 tarihleri arasında; siber saldırılarda 1,3 milyar dolarlık kripto para çalındı. ABD blok zinciri analiz firması Chainalysis’e göre çalınan miktarın, yaklaşık yüzde 97’si DeFi platformlarından elde edildi.”

Yakın zamanda gerçekleşen bir başka saldırı Brezilya’da oldu. Saldırı sonucu Brezilyalı kripto para borç verme platformu BlueBenx çekim işlemlerini durdurmak zorunda kaldı. Şirket saldırı sonrasında 32 milyon dolar kaybettiğini iddia etti ve 22.000 kullanıcısının para çekmesini engelledi.

Ancak bazı yatırımcılar saldırıya inanmadı ve şu şekilde yorum yaptı:

“Bence bunun bir aldatmaca olma ihtimali yüksek, çünkü tüm bu hacker saldırısı hikayesinde bir sürü eksik var ve saçmalık gibi görünüyor. Platform, saldırı hikayesini uydurdu.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar