Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $43214.62
-1.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2331.33
2.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.5
-2.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $231.6
0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Qtum, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) Girişimini Başlatıyor!

Qtum, DeFi hedeflerini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştı.

Clock
Paylaş
Qtum, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) Girişimini Başlatıyor!

Qtum blok zinciri üzerine inşa edilen merkezi olmayan bir borsa olan QiSwap, Qtum’da merkezi olmayan finans (DeFi) için önemli bir yapı taşı olmak üzere ana ağa taşındı.

728×90 muhabbit - Qtum, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) Girişimini Başlatıyor!300x250 muhabbit - Qtum, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) Girişimini Başlatıyor!

QiSwap, Qtum kripto para birimi ve QRC20 token’ları olarak adlandırılan diğer yerel varlıklar için likidite sağlayan merkezi olmayan bir borsadır. Ana ağ lansmanı ile, artık yatırımcılar, Qtum blok zinciri için ilk merkezi olmayan takas protokolünü sağlayarak, belirli QRC20 token’ları için takas yapmaya ve likidite sağlamaya başlayabilecekler. Bu hamle ile Qtum artık herhangi bir blok zincirinde bulunan en verimli AMM protokollerinden birini sunacağını iddia ediyor.

Qtum, Ethereum gibi hesap tabanlı modellere kıyasla daha fazla gizlilik ve ölçeklenebilirlik sunan harcanmamış işlem çıkışı (UTXO) modelini kullanıyor. Bunun yanında Ethereum sanal makinesini (EVM) kullanarak sağlam akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapmasını da sağlamaktadır.

Testnet Başarı İle Tamamlandı

Son birkaç ayda birkaç testnet aşamasını başarıyla tamamlayan QiSwap, geçen hafta Qtum ana ağına taşındı ve şu anda genel kullanıma hazır görünüyor. Şu anda, platformlar tek bir QTUM + QCash (QTUM / QC) likidite havuzunu destekliyor ve bu havuz, kullanıcıların QTUM veya QCash token’ları için hızlı bir şekilde likidite kaynağı sağlamak için kullanabiliyor. 

Önümüzdeki haftalarda, QiSwap, tümü temel varlık olarak QTUM ile eşleştirilen diğer bazı önemli QRC20 token’ları için likidite havuzları ekleyeceğini açıkladı. QiSwap ayrıca, kullanıcıların herhangi bir QRC20 varlığı için destek eklemek üzere platformda kendi havuzlarını oluşturmalarına izin vermeyi de planlıyor.

QiSwap kurucusu ve işletme müdürü Robert Gaillard yeni girişim ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı:

“Qiswap, topluluğun Qtum protokolünün kontrolünü ele geçirmesine de olanak tanıyacak çünkü bu, DeFi ekosisteminin temel para özelliklerinden biridir. QiSwap’i, daha geniş kapsamlı DeFi araçlarına giden ilk adım olarak görüyoruz.”

Yapılan açıklamada platformun kısa bir süre önce blockchain güvenlik firması Slowmist tarafından bağımsız bir güvenlik denetiminden geçtiği ve herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığı bildirildi. Ayrıca yapılan duyuruya göre Platformun, DeFi uygulamaları hakkında benzersiz bilgi ve içgörülere sahip olduğu ve bunları Qtum’da geliştirme kapasitesine sahip herkesin hibe almaya hak kazanabileceği söyleniyor.

Qtum Hakkında

Qtum, Ethereum’un akıllı sözleşme yeteneklerini Bitcoin’in güvenliğiyle birleştiren bir blok zinciri protokolü olarak 2016 yılında piyasaya sürüldü. Qtum kripto para birimi, toplam 233,5 milyon dolar değerinde piyasa değerine göre 66. sırada yer alıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Muhabbit DeFi Market Cap için: DeFi Market Cap

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar