Muhabbit

BITCOIN

Ranzerf: Binance Ethereum Transferi İçin 15 USD İstiyor!

Ethereum transferilerinde talep edilen ücretler ile birlikte transfer gerçekleştirmek ayrı bir problem haline geldi.

Clock
Paylaş
Ranzerf: Binance Ethereum Transferi İçin 15 USD İstiyor!

Kripto para borsası Binance Ethereum ağı üzerinde gerçekleşecek transferler için 15 USD talep ediyor.

Ethereum transferilerinde talep edilen ücretler ile birlikte transfer gerçekleştirmek ayrı bir problem haline geldi.

Ağ üzerindeki yoğunluk sebebiyle artan transfer ücretleri sebebi ile kripto para borsaları da işlem ücretlerini yükseltmek zorunda kalmış durumda. Konu ile ilgili tweet atan Ranzerf ise durumu soygun olarak nitelendirdi.

Devam eden açıklamasında bu durumun sorumlusunun Binance olmadığını vurgulayan Ranzerf, sorumlunun Ethereum olduğunu ve ağ üzerindeki yoğunluk sebebi ile transfer maliyetlerinin yükseldiğini açıkladı.

DeFi uygulamalarının yanı sıra stablecoinler de Ethereum ağındaki yoğunluğun sebeplerinden bir tanesi olarak öne çıkmakta.

Tether Çözüm Bulacak Mı?

Lider stablecoin Tether ise sorunu aşmak amacı ile farklı ağlarda da bulunmaya başlamıştı. Ancak Ethereum DeFi uygulamalarının popülerleşmesi sonrasında Ethereum üzerindeki ihtiyaç daha da arttı. Bu sebeple Ethereum üzerinde OMG Network (OMG) katmanında USDT transferlerini başlatan Tether yeni bir çözüm daha üretecek gibi görünüyor.

Farklı bir “layer 2” çözümü olan ZK-Rollups üzerinde işlemleri başlatmayı planlayan Tether, Ethereum ağı üzerindeki baskıyı bir nebze de olsa azaltmanın peşinde.

ZK-Rollups ise bir transfer işleminin içerisinde birden fazla transferi gerçekleştirme kapasitesine sahip. Birçok farklı işlem yerine tek bir işlem ile gerçekleştirilebilecek transferler ile, işlem yoğunluğunun önüne geçilmesi planlanıyor.

Tether CTO’su Paolo Ardoino ZK- Rollups için en kapsayıcı ve en çok tercih edilen çözüm tanımlamasını yaparken, yakında işlemlerin başlayabileceğinin sinyalini de vermeyi unutmadı.

Bildiğiniz üzere Tether birden çok ağ üzerinde bulunmakta. Fakat yukarıda bahsettiğimiz gibi, Ethereum ağı üzerindeki ihtiyacın artması ile birlikte Tether, Ethereum üzerindeki “layer 2” çözümlerine odaklanmış görünüyor.

İlk “layer 2” çözümünü OMG Network ile başlatan Tether ekibi, ZK-Rollups ile ikinci bir çözüm daha ortaya koyacak gibi görünüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar