Muhabbit

DEFI

Raydium’da Synthetify (SNY) Satışı Gerçekleşecek!

Merkezsiz borsa Raydium (RAY) yeni bir duyuru gerçekleştirdi.

Clock
Paylaş
Raydium’da Synthetify  (SNY) Satışı Gerçekleşecek!

Merkezsiz borsa Raydium (RAY) yeni bir duyuru gerçekleştirdi.

Solana ağı üzerinde çalışan bir AMM protokolü olarak öne çıkan Raydium, geçtiğimiz dönemde AcceleRaytor platformunu tanıtmıştı. AcceleRaytor ile ilk merkezsiz borsa satışı (IDO) işlemlerini gerçekleştiren Raydium geçtiğimiz dönemde Media Network (MEDIA) ve Mercurial Finance (MER) gibi projelerin ilk satışlarını gerçekleştirmişti.

Screen Shot 2021 06 20 at 12.59.57 1057x600 - Raydium'da Synthetify  (SNY) Satışı Gerçekleşecek!
Raydium AcceleRaytor

Raydium tarafından gerçekleştirilecek yeni satış ise Synthetify (SNY) olarak öne çıkıyor.

29 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek satış ile birlikte SNY tokenleri ilk sahiplerine ulaşmış olacak.

Toplam token arzının yüzde 0.7’sinin satışının gerçekleştirileceği etkinlikte toplamda 700,000 SNY satışa açılacak.

Her bir SNY coin için 1.5 USDC fiyatlama ile gerçekleşecek satışta toplamda 1,050,000 USDC’lik fon toplanması hedefleniyor. Her bir bilet için 100 USDC (66.6666666 SNY) dağıtılacak. Bu sayede toplamda 10,500 adet farklı bilet sahibi satıştan faydalanmış olacak.

Satış havuzlarının toplamda 4 saat boyunca açık kalacağını belirten Raydium ekibi, ilgili saatler içerisinde katılımın gerçekleşebileceğinin altını çiziyor.

Synthetify (SNY) Coin Satışına Nasıl Katılınır? SNY Coin Nereden Alınır?

Raydium üzerinde gerçekleşecek satışa katılmak için kullanıcıların en az 7 gün önce platform üzerinde 100 RAY stake etmiş olmaları gerekmekte. Bir hesaptan en fazla 500 RAY stake işlemi ile 5 bilet hakkı kazanılabileceği belirtilirken, biletler üzerinden havuza katılım sağlayan kullanıcılar arasından 1,500 bilet çekiliş usülüne dayanarak belirlenecek.

Bilet çekilişinin tamamen şeffaf bir şekilde ağ üzerinde gerçekleşeceğinin altını çizen ekip, çekilişin havuzların kapanmasının ardından gerçekleşeceğini açıklamış durumda.

SNY Likidite Havuzları

Satışın tamamlanmasının ardından Fusion havuzları üzerinde SNY LP işlemlerini başlatacak olan Raydium, SNY/USDC paritesi için likidite sağlayacak kullanıcıların, düzenli olarak ödül almaya devam edeceğini belirtiyor. Yıllık getiri oranı hakkında henüz bir veri paylaşmayan ekip, havuzdaki likidite oranına göre getirinin değişeceğini açıkladı.

Synthetify (SNY) Coin Nedir?

Synthetify (SNY), Solana (SOL) ağı üzerinde çalışan merkezsiz bir platform olarak tanımlanabilir.

Synthetify platformu ile sentetik birçok varlık üretilebilirken, bu varlıkların alım-satım işlemleri de kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Synthetify üzerinde oluşturulan varlıklar Solana ağındaki token protokolü olan (SPL Token Standardı) ile üretilirken, kolaylıkla DeFi ürünlerine entegre edilebiliyor.

SNY ise platform katılım sağlanabilmesi için gerekli bir token olarak tanımlanabilir. Staking yoluyla protokole katılabilen token sahipleri, borsada gerçekleşen işlemler üzerinden komisyon gelirlerini paylaşmakta. Ek olarak SNY platform üzerinde oluşturulacak sentetik varlıklar için bir teminat unsuru olarak da çalışmakta. Diğer bir yandan da SNY, Sythetify platformunun yönetişim tokeni olarak da görev almakta.

Raydium üzerinde gerçekleşecek olan satış ile ilgili daha fazla bilgi almak için buradaki makaleye göz atabilirsiniz.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar