Muhabbit

BLOCKCHAIN

Razor Network ve Matic Network İşbirliği Halinde!

Razor ve Matic Network, güçlerini birleştirerek akıllı kontratlar için Oracle sistemi kuracak.

Clock
Paylaş
Razor Network ve Matic Network İşbirliği Halinde!

Razor Network ve Matic Network, Oracle sistemi ile ilgili bir ortaklık kurmuş durumda.

Blockchain geliştiricileri, blockchain ağlarını daha ölçeklenebilir hale getirmenin farklı tekniklerini aktif bir şekilde araştırıyorlar. Bu araştırmanın neticesinde Web 3.0 DApp’ler desteklemesi gereken yüksek trafik hacmini kaldırabilir hale geldi. Bu tür bir aktif araştırma alanı, işlemleri zincir dışı hareket ettiren, yerleştiren ve yalnızca son durumu tüm blockchain ağına yansıtan Katman 2 Çözümünü içermekte. Katman 1 (L1), ile karşılaştırırsak, Katman 2 (L2) ölçekleme çözümü olarak bilinen bir geliştirmedir.

Matic Network, ölçeklenebilirliği önemli bir ölçüde iyileştirmek için Plazma çerçevesinin uyarlanmış bir sürümünü, Proof-of-Stake fikir birliğine dayalı yan zincirleri kullanan lider bir L2 ölçeklendirme çözümleri sağlayıcısıdır. Matic artık Ethereum Blockchaini ile ciddi bir şekilde entegre edildi, ancak gelecekte diğer büyük akıllı sözleşme platformlarını desteklemeyi planlıyor. Bu, Matic’in mevcut blockchainine ölçeklenebilirlik sunmanın yanı sıra birlikte çalışabilirlik özelliklerini edinmesine olanak tanıyacak. Bu sayede kullanıcılar, birden fazla blockchainde iletişim kurabilir ve aktarım yapabilir.

Matic, geliştiricilere hızlı ve kolay geliştirme için SDK’lar, API’ler sağlayarak güvenli ve merkezsiz bir şekilde üstün bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Ayrıca Matic, geliştiricilere ölçeklenebilir DApp’ler oluşturmaları için destek veriyor. Günümüzde bir dizi akıllı sözleşme, dış dünyadan güvenilir ve gerçek zamanlı verilere erişim gerektirir, öyle ki bunların yürütülmesi gerçek hayattaki olaylarla tetiklenebilir. Matic’in ekosistemindeki geliştiriciler için de bu durum pekte farklı değil. Güvenilir ve sağlam Oracle hizmetiyle entegrasyon sunulması, DApp’lerin değerini artıracaktır.

Razor Network ile ortaklık işte tam da bu boşluğu dolduruyor. Razor’un blockchain platformu, akıllı sözleşmeleri gerçek dünya verileri ile hızlıca bağlamak için merkezsiz bir Oracle hizmeti sağlar. Ethereum üzerine inşa edilen Razor, ayrıca PoS mutabakat algoritmasını kullanır ve hileli davranış durumunda katı cezalar uygulayarak nodeların güvenilir bir şekilde davranmasını garanti ederi. Razor’un bakış açısından bu ortaklık, Razor’un teknolojisini Matic’in küresel geliştirici topluluğuna tanıtıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar