Muhabbit

BLOCKCHAIN

Reddit Ethereum İçin Beta Testlerini Başlattı!

Reddit kullanıcıları içeriklere katkıda bulundukça tokenler üzerinden ödüllendirilecek.

Clock
Paylaş
Reddit Ethereum İçin Beta Testlerini Başlattı!

Reddit, platformunda kullacağı tokenlerin beta testlerine başlamış durumda.

Kullanıcılar içeriklere katkıda bulundukça tokenler üzerinden ödüllendirilecek. Sizlere daha önce de bilgisini verdiğimiz gibi tokenler, platformdaki topluluk puanlarının yerini alacak.

TheBlock’a göre Ethereum üzerinde çalışan tokenler ise $MOONS ve $BRICKS olarak isimlendirilmiş durumda.

Topluluk puanları yerine dağıtılacak tokenler, /r/Cryptocurrency ve /r/FortniteBR “subreddit”lerinin kullanıcılarına verilecek.

Kullanıcılarımızın deneyimini geliştirmek ve iyileştirmeler yapabilmek, ve yeni özellikler keşfedebilmek adına sürekli olarak denemeler yapıyoruz. Yeni özelliğimizi test etmek amacıyla belirtilen topluluklar üzerinde deneyeceğiz.

Screenshot 1 7 - Reddit Ethereum İçin Beta Testlerini Başlattı!

Topluluk puanlarının tanımlamasını yaptığı sayfada da değişikliğe giden Reddit, puanların blockchain üzerinde oluşacağını ve Reddit’ten bağımsız olarak çalışacağının altını çiziyor.

Reddit moderatörlerinin puanlara müdahale edemeyeceğini belirten Reddit, kontrolün Bitcoin’de olduğu gibi sadece kullanıcıda yani sahibinde olduğu belirtiyor.

Kullanıcılar Cüzdanlarını Oluşturabilecek

Kullanıcıların mobil uygulama üzerinde tokenler için cüzdanlarını oluşturabileceği belirtilirken, sitede konu ile alakalı bir rehber de yayınlanmış durumda.

Cüzdanların oluşturulması ile birlikte kullanıcılar topluluk puanlarını token olarak almaya başlayacak. Tokenler ERC-20 standardında Ethereum üzerinde üretilecek.

Tokenlerin halen beta sürümde olduğunun altını çizen Reddit, 2020 yazı boyunca beta testlerinin devam edceğini belirtmekte. Beta testleri ve testlerin kontrolü ise blockchain güvenlik şirketi olan Trail of Bits tarafında gerçekleştiriliyor.

Topluluk puanları yaz boyunca beta testlerine devam edecek. Bu süreç içerisinde Rinkeby Testnet’i üzerinde çalışacak tokenler, sıfırlananbilir, transfer edilebilir ve sıfırlanabilir.

“Beta testlerinin tamamlanması ile birlikte Ethereum ağına transfer edilecek olan tokenler, aktif kullanıma başlamış olacak.”

Tokenler platformda oy kullanımı, içerik üreticilerine destek ve kişiler arası transfer için kullanılabilecek. Beta testlerinin yapılacağı “Cryptocurrency” ve “Fortnite” subredditleri toplamda 1.3 milyon kullanıcıya sahip.

Süreç içerisinde 1.3 milyon kullanıcının tümünün topluluk puanları tokenleştirilerek Ethereum ağı üzerinde çalışmaya başlamış olacak.

Reddit’in blockchain adımı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Adaptasyon anlamında önemli bir adım olarak değerlendirilebilir mi?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar