Muhabbit

BLOCKCHAIN

Reddit Yeni Sistemi İçin Ethereum Tokeni Kullanacak

Reddit kullanıcısı MagoCrypto’nun paylaştığı videoya göre tokenler sayesinde kullanıcılar, platformda herhangi bir değişiklik önerme hakkına sahip olabilecek.

Clock
Paylaş
Reddit Yeni Sistemi İçin Ethereum Tokeni Kullanacak

Reddit, platforma blockchain entegrasyonu için çalışmalara başlamış görünüyor.

Önde gelen platformlardan biri olan Reddit, bir kullanıcısı tarafından paylaşılan gönderiye göre “Subreddits” yerine getirmeyi planladığı “Community Points” entegrasyonu için blockchainden yararlanacak. Gönderiye göre “Community Points” Ethereum (ETH) Tokeni (ERC-20) olarak oluşturulacak.

Reddit kullanıcısı MagoCrypto’nun paylaştığı videoya göre tokenler sayesinde kullanıcılar, platformda herhangi bir değişiklik önerme hakkına sahip olabilecek.

Reddit sözcüsü ise geçtiğimiz günlerdeki açıklamasında Reddit’te toplulukları nasıl destekleyebileceklerini düşündüklerini belirtmişti.

Bu noktada kullanıcıların topluluğa katılımını sağlayabilmek amacıyla birçok test yapıyoruz. Testler ile alakalı görüşler ve geri bildirimler alarak en iyi topluluk sistemini, en kısa sürede getirmeyi planlıyoruz.

Reddit sözcüsü ek olarak yeni sistemin Ethereum üzerinde test edip edilmediği hakkında bir ipucu vermekten kaçınmıştı.

Topluluk Puanlarının Kontrolü Reddit’ten Çıkıyor

Yeni “Community Points” sistemi ile birlikte puanların tokenize edilmesi halinde topluluk puanlarının kontrolü Reddit’ten çıkmış olacak.

Yine aynı hesap tarafından yayınlanan videoda kazanılan puanların “özel üyelik hakları” almak için kullanılabileceği ve aynı zamanda özeli “GIF”lerin kullanılmasına izin veren üyeliklerin satın alıması için kullanılabildiği görülmekte.

Fakat bu özel üyelikler sadece “Community Points”ler ile alınmayacak. Yeterli puanı olmayan kullanıcılar direkt ödeme yaparak da bu haklara sahip olabilecek.

reddit vitalik - Reddit Yeni Sistemi İçin Ethereum Tokeni Kullanacak

Vitalik’te konu ile ilgili olarak geçtiğimiz saatlerde tweet atmış bulunmakta.

Reddit platformunun, DAO benzeri bir sistem ile modernleşmesini istiyorum.

Reddit kullanıcıları ise Topluluk Puanları’na Reddit Mobil uygulaması üzerinden erişebilecek. Fakat kullanıcılardan gelen yarumlara göre Topluluk Puanları şimdiler herkes için aktive edilmiş değil. Uygulamanın içinde oluşturulan “cüzdan” sekmesi ile birlikte kullanıcılar toplam bakiyelerini görüntüleyebilmekte.

Reddit oluşturudukları yeni sistemin Ethereum blockchaini üzerinde test edildiğini henüz resmi ağızdan doğrulamamış olsa da, bulgular ve kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlar bu iddiayı doğrular nitelikte. Ek olarak Reddit kurucusu Alexis Ohanian ise koyu bir kripto para destekçisi. Bu noktada test edilen yeni özelliğin blockchain tabanlı olması kimseyi şaşırtmayacaktır.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar