Muhabbit

Regülasyonlar Hızlanırken, Hangi Ülke Ne Kadarlık Bitcoin Tutuyor?

biden-kriptopara

Forbes araştırmasına göre, ABD Hazinesinde 5 milyar dolar değerinde 207 bin 189 adet el koyulmuş Bitcoin bulunuyor ve hükümet bunu elden çıkarmak konusunda isteksiz davranıyor.

Morgan Creek Capital’in genel ortaklarından Sachin Jaitly‘nin doktora tezi olarak hazırladığı araştırmaya göre, ABD hükümetinin Bitcoin’e sahip olmasının enflasyona karşı bir koruma sağlayacağına inanılıyor. Ancak ABD hükümetinin bilançosunun büyüklüğü göz önüne alındığında ise 5 milyar dolarlık bir zulanın koruma olarak anlamlı bir etkiye sahip olması mümkün değil. Forbes’a özel olarak sağlanan yeni araştırmaya göre, diğer birçok ülke kripto paralarını elden çıkarırken, ABD arzına istikrarlı bir şekilde ekleme yapıyor.

10 yıllık para arzı bilgilerini ve enflasyon verilerini karşılaştıran araştırmacı Jaitly, para arzı arttıkça ve enflasyon korkusu arttıkça, egemen düzeyde Bitcoin benimsenmesinin de arttığı sonucuna vardı. Çalışma, enflasyon verilerine ulaşılamayan Kuzey Kore’yi hariç tutuyor.

Ülkelere Göre Bitcoin Varlıkları 2013-2022

Bu tablo, bir blok zinciri analiz firması olan Elementus‘a göre 2013’ten 2022’ye kadar 11 ülke için Bitcoin akışlarını gösteriyor. Elde tutulan varlıkların çoğu hükümetin el koymalarından kaynaklanıyor ve kapsamlı bilgileri içermiyor.

Çalışmaları arasında birkaç Binance el koyma davası da bulunan Tampa merkezli bir ceza savunma avukatı olan Leslie Sammis, ABD Adalet Bakanlığı bürokratlarının genel olarak kripto paralar konusunda daha fazla netlik beklemelerinin muhtemel olduğunu söylüyor.

Sammis, “Bence tüm bu varlıkları hareket ettirmeye başlamadan önce muhtemelen Kongre’nin bir yasa çıkarması ya da Adalet Bakanlığı’nın bir politika belirlemesi gerektiğine karar verdiler”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version