Muhabbit

Ripple, BAE ve Pakistan Arasındaki Ödemeleri Kolaylaştırıyor!

Ripple, teknolojisini BAE ve Pakistan arasındaki para transferlerini anında gerçekleştirmek için kullanacak.

Ripple- XRP

Ripple- XRP

Pakistan’ın en büyük özel bankalarından biri olan Bank Alfalah; para transferlerinin daha hızlı olması için Abu Dabi merkezli havale ve döviz şirketi olan LuLu Exchange ile güçlerini birleştirdi. Ripple ile birlikte iki ülke arasındaki ödemeler ve para transferi, RippleNet Cloud hizmetiyle gerçekleştirilecek.

LuLu Exchange’in bir ülkeyle yaptığı ilk anlaşma Pakistan değil. Bu yılın başlarında, LuLu Exchange, Hindistan ve Mısır’da da aynı işlemleri uyguladı.

Pakistanlılar, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) toplam nüfusunun ortalama %12,5’ini oluşturuyor. BAE aynı zamanda Pakistan için en büyük ikinci havale kaynağıdır.

Bank Alfalah CEO’su Atif Bajwa yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ripple, iki ülke arasındaki finansal köprüleri güçlendiriyor! RippleNet ile yaptığımız ortaklık, Lulu Exchange ile ortaklığımızı pekiştiriyor. BAE’de yaşayan Pakistanlıların, ailelerine finansal olarak yardımcı olmaları artık daha kolay olacak.

Suudi İngiliz Bankası, bu ayın başlarında kurumsal müşterilere anında ödeme sağlamak için Ripple teknolojisini kullanmaya başladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version