Muhabbit

Ripple XRP Fiyat Analizi 20.12.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ripple’ı inceliyoruz. Ripple grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

XRP Fiyat Analizi 2-2

Herkese selamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda RIPPLE yani XRP’yi inceleyeceğiz. XRP grafiğini inceleyerek teknik analiz ve olası fiyat hareketlerini değerlendirmeye çalışacağız. Ayrıca son XRP fiyat analizimizin güncellemesini yapacağız. Şimdi fiyat analizimize başlayalım.

XRP Fiyat 20 Aralık 2021

Bir süredir 1 dolar altında işlem gören XRP, şu an 0.85 dolar seviyesinde işlem görmekte. 1 dolar seviyesine olan uzaklığı 0.15 dolar yaklaşık %17 oranında.

XRP Grafik 20 Aralık 2021

Ripple XRP fiyat grafiği 20.12.2021. 4 Saatlik grafik, veriler FTX borsasında alınmıştır.

2 saatlik zaman diliminde inceleyeceğimiz grafiğimiz Binance borsasından temin edilmiştir. Grafiğimizde kullanılan parite XRP/USDT paritesi olup TradingView aracılığıyla hazırlanmıştır. Ayrıca grafiğimizin alt kısmında RSI Göreceli Güç Endeksi bulunmaktadır.

XRP Analiz 20 Aralık 2021

Grafik üzerinde görünen mor alanlar XRP/USDT paritesinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini belirtmektedir. Fiyat analizi yazımızı hazırladığım şu dakikalarda XRP 0.855 dolar direnç seviyesini tekrar test etmekte. Bu seviyenin kazanılması fiyatı olumlu yönde etkileyecektir. Fakat grafiğe baktığımız zaman henüz bu seviyenin kazanıldığını söyleyemeyiz. Diğer yandan büyük zaman diliminde XRP grafiğinde yükselen dip seviyeleri sayesinde oluşan bir yükselen trend çizgisi bulunmakta. 2 saatlik zaman diliminde incelediğimiz için grafiğimize eklemedim. Fiyat hareketlerini takip ederken yükselen trend oluşumunu da yakından takip ediyor olacağım. Şu an için fiyatın son dip seviyesi olan 0.75 dolar desteğini kaybetmemesi önem taşımakta.

XRP Yorum 20 Aralık 2021

Analiz kısmında belirttiğim gibi 0.75 dolar destek seviyesini ve 0.85 dolar direnç seviyesini yakından takip ediyor olacağım. 0.75 dolar seviyesine yaklaşması durumunda destek altı zarar kesilecek şekilde alım düşünülebilir. Aksi takdirde direnç bölgemizin kırılmasını beklemek mantıklı olacaktır.

XRP için güncel teknik incelemem bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişme olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version